77 tysięcy złotych na zajęcia dla dzieci i młodzieży w gminie Ciężkowice

14 marca 2017
Publikacja: CKiP

Fundacja Społeczna „Progres” oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice pozyskało dotację na zajęcia edukacyjne i kulturalne dla dzieci i młodzieży z gminy Ciężkowice. Łącznie wartość projektu wynosi 77 050,00 zł, z czego 66 550,00 zł pochodzi z dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Działania będą realizowane w okresie maj – wrzesień 2017. W tym czasie odbędą się różnorodne warsztaty tematyczne, spotkania i wyjazdy integracyjne, w szczególności:

  1. warsztaty dziennikarskie i multimedialne, w trakcie których uczestnicy tworzyć będą wybrany materiał dziennikarski lub kampanię społeczną, przygotują promocyjną publikację lub inny wybrany przez siebie materiał dotyczący kultury regionu i najbliższego otoczenia, materiał ten zostanie opracowany i wydany.
  2. warsztaty rękodzielnicze (w tym z użyciem materiałów wtórnych) np. tworzenie biżuterii, zawieszek lub innych wybranych przez uczestników elementów rękodzieła,
  3. warsztaty przedsiębiorczości połączone z testami predyspozycji zawodowych i prowadzeniem własnych firm na symulatorze – w ramach tych warsztatów grupy dzieci opracują swoje własne pomysły na firmę, na każdy z pomysłów będzie można oddać głos w otwartym głosowaniu, a autorzy najlepszej koncepcji firmy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody,
  4. warsztaty kuchni regionalnej – uczestnicy poznają smaki tradycyjnej kuchni, przygotowane potrawy będą konsumowane w czasie zajęć, ale dzieci będą mogły pochwalić się swoimi kulinarnymi osiągnięciami w trakcie podsumowania projektu, kiedy to przygotują stoisko z specjałami regionalnymi.
  5. warsztaty językowe nastawione na praktyczną naukę języka, lekcje plenerowe, konwersacje odbyte w realnych sytuacjach.

Ponadto wszyscy uczestnicy w/w warsztatów wezmą udział w:

  • wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie,
  • wyjeździe do Kopalni Złota i i Średniewiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku,
  • spotkaniu integracyjnym podsumowującym projekt, w trakcie którego dzieci wystawią swoje prace, pokażą osiągnięcia, spotkają się i wspólnie ocenią działania.

Wszystkie działania będą bezpłatne, na zajęcia przewidziano drobny poczęstunek, niezbędne materiały, ubezpieczenie na czas warsztatów, dla każdego uczestnika zakupiony zostanie też notatnik i pendrive. W projekcie będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat. Szczegółowe informacje, w tym dotyczące kryteriów rekrutacji oraz terminów poszczególnych zajęć, dostępne będą w maju 2017 r. na stronie www.ciezkowice.pl, www.pogorze24.pl oraz w siedzibie Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl