Alert pogodowy. Będzie bardzo silnie wiało!

09 lutego 2020
Publikacja: 112

W niedzielę i poniedziałek (9 i 10 lutego) nad Polskę nasunie się rozległy niż, który przyniesie ze sobą silny i porywisty wiatr. Wiatr może łamać drzewa, zrywać linie energetyczne, a co za tym idzie powodować utrudnienia komunikacyjne. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dzisiaj zostanie rozesłany SMS z alertem o następującej treści: „Uwaga! Dziś (9/02) po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu”.

W powiecie tarnowskim obowiązuje 2 stopień zagrożenia silnym wiatrem. Występować mogą podmuch silnego wiatru o średniej prędkości 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h. Ostrzeżenie ważne jest od niedzieli 9 lutego od godziny 22.00 do poniedziałku 10 lutego do godziny 21.00. 

Warto więc zadbać o swoje bezpieczeństwo i usunąć z parapetów i podwórek przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr oraz przeparkować samochód jeśli uprzednio był on zaparkowany w pobliżu drzew. W razie wystąpienia wszelakiego zagrożenia nie należy zwlekać, lecz zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 998. 

Źródło: IMGW, RCB

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl