SKLEP W ROŻNOWICACH

  Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski w Ciężkowicach

  27 września 2017
  Publikacja: CKiP

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach oraz Burmistrz Gminy Ciężkowice zapraszają na spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim, połączone z koncertem w duecie z Anną Jurksztowicz. 29 września, godzina 18:00 Ratusz – sala widowiskowa

  W programie rozmowa o książce pt.” Nic nie jest w porządku. Wołyń- moja rodzinna historia” oraz koncert, na który składają się kompozycje autora w wykonaniu Anny Jurksztowicz: pieśni i piosenki do wierszy W. Szymborskiej, St. Barańczaka, A. Mogielnickiego, wśród nich „Dumka na dwa serca”, „Czas nas uczy pogody”, a także piosenki znane z filmów i seriali, takich jak: „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Klan”, „Rancho”. Wstęp na spotkanie wolny!


  O książce „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”
  Znany kompozytor przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa.

  Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl