Apele nic nie dają. Trawy nadal płoną

20 marca 2020
Publikacja: 112

Dzisiaj 20 marca, czyli pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Jutro rozpocznie się wiosna kalendarzowa, a meteorologicznie wiosna rozpoczęła się 1 marca. Wraz ze wzrostem temperatury i słoneczną pogodą powrócił niezmienny problem występujący właśnie wiosną – wypalanie traw i nieużytków. Codzienne w powiecie tarnowskim wybucha kilka takich właśnie pożarów. Strażacy mają więc sporo pracy. Już dwukrotnie do pożaru trawy wzywani byli druhowie z Gromnika. 

Po raz pierwszy wyjechali do pożaru trawy 12 marca. Płonęła wówczas trawa w Rzepienniku Marciszewskim. W działaniach brali udział także miejscowi druhowie. 

O wiele groźniejszy okazał się pożar w miejscowości Polichty, który wybuchł 17 marca tuż po południu. Sytuacja wyglądała groźnie, gdyż płonęła trawa w pobliżu zabudowań. Dodatkowo podczas dojazdu straży pożarnej na miejsce pożaru wpłynęła informacja, że może znajdować się tam osoba, która uległa poparzeniu podczas próby gaszenia pożaru. Były to informacje niepokojące. Na szczęście się nie potwierdziły, a osoba, która podjęła próbę gaszenia pożaru nie wymagała pomocy medycznej. Pożarem objęte było około 20 arów suchej trawy w pobliżu budynku mieszkalnego. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP KSRG Gromnik oraz 1 zastęp OSP Brzozowa. Na miejscu obecne było także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

O tym jakie konsekwencje grożą za wywołanie pożaru trawy przeczytają Państwo w artykule: http://pogorze24.pl/wypalanie-traw-jest-karalne-apelujemy-o-rozsadek/147113/

Źródło: OSP KSRG Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl