Atrakcyjna propozycja na lato, czyli „Wakacje w teatrze”

09 czerwca 2019
Publikacja: CKiP

Miło nam poinformować, że projekt przygotowany przez Bractwo Kurkowe z Ciężkowic zostało pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego. „Wakacje w teatrze” to projekt aktywnego spędzenia wolnego czasu przez grupę 15 dzieci i młodzieży, które uczestnicząc w warsztatach artystycznych w ciężkowickim Ratuszu, na bazie miejscowych legend napiszą scenariusz i przygotują pod okiem instruktora własne przedstawienie teatralne. Część przedstawienia zostanie przygotowana na scenie sali teatralnej Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice w ratuszu a część zostanie sfilmowana w plenerze na terenie rezerwatu Skamieniałe Miasto. Kolejnym krokiem będzie montaż nagranego materiału filmowego tak, aby był integralną częścią prezentowanego końcowego spektaklu.

Zajęcia zaczynają się od 15 lipca br i będzie to 35 godzin warsztatów. Warsztaty nie będą miały charakteru półkolonii a ich termin w części dotyczącej nagrań w plenerze będzie zależny od warunków pogodowych. W trakcie działań projektowych uczestnicy projektu wyjadą na wybrany spektakl do Tarnowa aby poznać klimat profesjonalnego teatru. Zaproszą też na koniec swojej pracy do miejscowego parku na jednodniowe czterogodzinne warsztaty animacyjno-teatralne grupę ok. 50 swoich rówieśnikowi aby wspólnie z nimi zabawić się w działania teatru ulicznego i improwizacji, wspólnie wykonać kilka postaci z legend w formie przenośnych kukieł a w trakcie „szalonego pochodu baśniowych postaci” przez Ciężkowice z finałem na Rynku, zaprosić pozostałych mieszkańców na swoje końcowe przedstawienie.

Najpiękniejsze prace z tych warsztatów zostaną nagrodzone słodkimi nagrodami. Końcowe przedstawienie będące podsumowaniem efektów pracy w projekcie „Wakacje w teatrze” odbędzie się następnego dnia w sali teatralnej ciężkowickiego Ratusza. Kwota dotacji to 8.500 zł. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, które pod koniec czerwca ogłosi nabór dzieci i młodzieży do udziału w tym działaniu. 

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Tekst: (B.K.)

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl