„Autobus do kina” – część 1

10 października 2020
Publikacja: m@c

„Autobus do kina” to projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Turzy „Turzanki”. Jego celem jest ułatwienie mieszkańcom gminy Rzepiennik Strzyżewski dostępu do polskiej kultury filmowej.

Panie z KGW korzystając z okazji, że w sąsiedniej wsi znajduje się kameralne, w pełni profesjonalne Kino za Rogiem działające przy GCK, postanowiło zrobić coś dla mieszkańców swojej gminy i umilić im czas możliwością spędzenia go właśnie w kinie. Oprócz darmowych seansów i zagwarantowanego transportu, projekt oferował uczestnikom także warsztaty m.in. animacji poklatkowej oraz możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z osobistościami ze świata kina. Ostatnio Kino za Rogiem odwiedził Dariusz Gnatowski. Aktor filmowy i teatralny, znany przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu telewizyjnym „Świat według Kiepskich”. Podczas spotkania poruszony został temat polskiej kinematografii, dowiedzieliśmy się wygląda praca aktora na planie. Pan Dariusz opowiedział również kilka anegdot ze swojego życia prywatnego.

Projekt „Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art.80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Źródło: GCK Rzepiennik Strzyżewski 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl