Zbigniew Karciński

  Babski Comber w Jastrzębi

  12 lutego 2018
  Publikacja: Paweł Hołda

  Dziś zapusty, dziś ostatki, dziś tańcują wszystkie babki . Od potraw się stoły uginają, do smacznego jedzenia zapraszają. Pączki, chrusty, goloneczki w poście tylko poleweczki. Gra muzyka, tańczą goście tak nie będzie nigdzie w poście“. Jak co roku fragmentem swawolnego wierszyka własnego autorstwa rozpoczęła spotkanie Przewodnicząca Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Irena Połeć. W towarzystwie gospodarza Domu Kultury w Jastrzębi Stanisława Desia powitała wszystkich w tym gości zaproszonych: Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach Zdzisława Szczerbę, Sekretarz Gminy Ciężkowice Beatę Weron-Białas, Skarbnika Gminy Wojciecha Skrucha, Prezesa Gminnego Zarządu PSL Jana Baniaka, Dyrektora CKiPG Wojciecha Sanka, Danutę Gargaś Dyrektora Szkoły Podstawowych nr1 w jastrzębi, Elżbietę Rąpała Dyrektora Szkoły Podstawowej nr2 w Jastrzębi, Prezesa OSP w Jastrzębi Stanisława Oślizło z żoną, Leopolda Jurkiewicza byłego Prezesa OSP z żoną. Radni – Leszek Jajko, Romuald Haraf, Zbigniew Jurkiewicz także przybyli w towarzystwie swoich żon, podobnie jak właściciel FHU “Wójcik” – Grzegorz Wójcik. Obecni byli także Jadwiga i Stanisław Haraf. Pani Irena Połeć powitała także delegacje KGW z terenu Gminy Ciężkowice, a także podziękowała na ręce przewodniczących: Mari Gucwa i Stanisławie Gawron – paniom z KGW w Jastrzębi Dolnej i Górnej za przygotowanie całego spotkania.

  W części artystycznej miłą niespodziankę sprawiła grupa kabaretowa seniorów z Jastrzębi, która korzystając z porad artystycznych pracowników Centrum Kultury (B. Kroka i S. Desia) przedstawiła swój pierwszy program sceniczny. Wszyscy wykazali się talentem artystycznym i dostali gromkie brawa. Opiekunka seniorów Marta Gucwa ma nadzieję na dalszą ciekawą współpracę. Podobnie brawa otrzymała grupa Zapustników z KGW Kąśnej Dolnej . W obu przypadkach na uznanie zasługuje fakt iż są to grupy wielopokoleniowe. Brawo!

  Następnie wystąpiła Kapela Pogórzanie a po jej barwnym koncercie kierownik Domu Kultury zarządził śpiewanie grupami do wylosowanych piosenek oraz konkurs wiedzy związany z rocznicą 50 lecia istnienia Kapeli Pogórzanie w Jastrzębi. Nie można się było nudzić tego wieczoru w Jastrzębi. Na koniec powiem, że z niecierpliwością i nadzieją będę oczekiwał podobnego zaproszenia za rok. Smak pączków, chrustów, różyczek i oponek pozostanie podobnie jak innym na długo w pamięci.

  Źródło: CKiPG Ciężkowice
  Tekst: Bogdan Krok

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl