Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu

06 października 2018
Publikacja: Aneta Adamczyk

Według danych Komendy Głównej Policji w roku 2017 ponad 24 % wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowili piesi. W 2017 roku typowych potrąceń pieszych zanotowano 7 911, w ich wyniku 861 osób zginęło, a 7 473 zostały ranne. Z tego względu na tę grupę należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w przeciwieństwie do poruszających się samochodami, osoby te nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa.

By promować wśród najmłodszych poprawne nawyki poruszania się po drodze i dbania o swoje bezpieczeństwo Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa zorganizował festyn pod hasłem “Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Udział w imprezie wzięło ponad 300 dzieci z klas 1-3  oraz przedszkoli z terenu gminy Ciężkowice.

Rozpoczęto najważniejszą rzeczą, czyli pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy wymyśląjac historie bliskie życiu dziecka uczyli co należy zrobić by pomóc poszkodowanemu oraz pod jaki numer dzwonić i jakich informacji udzielić dyspozytorowi. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przygotowany był także konkurs umiejętności jazdy na rowerze, konkurs sprawnościowy- bieg z czapką policjanta oraz układanie znaku STOP. 

Na festynie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne dzieci z przedszkoli w Ciężkowicach i Bogoniowicach. Każde dziecko otrzymało odblask oraz słodki poczestunek. Nagrody wygrane w konkursach powędrowały do placówek. 

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl