Bardzo pracowity piątek dla strażaków

06 marca 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Piątek 3 marca to kolejny bardzo pracowity dzień strażaków na terenie Pogórza. Interweniowali oni przy kilku różnego typu pożarach. Do pierwszego z nich doszło po godzinie 10.00 w Buchcicach. Zgłoszenie brzmiało dosyć groźnie, gdyż dotyczyło pożaru w domu drewnianym. Natychmiast zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej. Były to OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Siedliska, OSP Piotrkowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Jednak po dojeździe na miejsce okazało się, iż doszło jedynie do zwarcia instalacji elektrycznej i niewielkiego pożaru. Spaleniu uległ fragment wspomnianej instalacji. Z uwagi na to, iż nie było widocznych oznak pożaru oraz na szybkie zlokalizowanie zagrożenia, zastępy z Siedlisk i Piotrkowic zostały zwrócone do bazy. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili konstrukcję budynku. Ich działania polegały również na usunięciu płyty gipsowo- kartonowej z sufitu oraz usunięciu ocieplenia i skontrolowaniu powały, gdyż na strychu znajdowała się słoma w kostkach. Na miejsce przybył dowódca JRG 2 Tarnów oraz przebywający w tym czasie na terenie gminy Tuchów oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. W działaniach brało udział także Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Przed godziną 16.00 dyspozycję wyjazdu otrzymali strażacy z OSP KSRG Gromnik, OSP Brzozowa oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Powodem interwencji był pożar lodówki w jednym z domów w miejscowości Brzozowa.

Po godzinie 20.00 natomiast doszło do pożaru trawy w Dąbrówce Tuchowskiej. W działaniach gaśniczych brał udział jeden zastęp z OSP Dąbrówka Tuchowska.

 

Źródło: OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Gromnik, OSP Dąbrówka Tuchowska

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl