Bardzo pracowity tydzień strażaków

01 sierpnia 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Trwający tydzień przełomu lipca i sierpnia jest bardzo pracowity dla strażaków. Wzywani są oni do pożarów, których do czwartku było pięć oraz do jednego miejscowego zagrożenia.
W poniedziałek 29 lipca strażacy z OSP KSRG Zborowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) interweniowali przy pożarze ścierniska w Zborowicach. Do tego pożaru doszło po godzinie 16.00.
Wtorek 30 lipca okazał się bardzo pracowity dla strażaków z terenu Pogórza. Gasili oni wtedy aż trzy pożary. Do pierwszego z nich doszło po godzinie 10.00 w Chojniku. Do działań gaśniczych zadysponowane zostały jednostki straży pożarnej z OSP KSRG Chojnik, OSP KSRG Gromnik oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Na miejscu zdarzenia obecna była także Policja. Spaleniu uległo około pół hektara pola.


Również we wtorek, dokładnie o godzinie 12.48 strażacy z OSP KSRG Tuchów oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) zostali zaalarmowani o pożarze samochodu dostawczego na ulicy Tarnowskiej w Tuchowie. Na miejsce przybyła również Policja.

Natomiast po godzinie 14.00 we wtorek doszło do kolejnego pożaru ścierniska. Miał on miejsce na ulicy Tysiąclecia w Ciężkowicach w bezpośrednim sąsiedztwie lasu znajdującego się na terenie Rezerwatu Przyrody „Skamieniałe Miasto”. Na miejsce pożaru udały się zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Ciężkowice, OSP KSRG Zborowice, JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) oraz Policja.
Kolejne interwencje zostały przez strażaków podjęte w czwartek 1 sierpnia. O godzinie 8.29 zaalarmowano jednostkę OSP KSRG Gromnik. Dyspozycję wyjazdu do wydobycia osoby ze studni w Rzepienniku Marciszewskim otrzymały także jednostki OSP Rzepiennik Marciszewski oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Na miejsce zdarzenia przybyło także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. W czasie, kiedy jednostki odjeżdżały z miejsca zdarzenia po zakończonych działaniach wpłynęło kolejne zgłoszenie. Dotyczyło ono pożaru samochodu dostawczego na drodze wojewódzkiej numer 981 w kierunku Siemiechowa. Na miejsce udały się zastępy OSP KSRG Gromnik oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska).

Źródło: OSP KSRG Chojnik, OSP KSRG Gromnik, OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl