“Betlejem Polskie”, czyli Jasełka w Brzozowej

16 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Jasełka 2018, które odbyły się w Domu Kultury w Brzozowej, miały w tym roku nieco odmienny charakter. Tym razem w teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Bożego Syna, wplecione zostały najważniejsze daty i postaci z historii Polski, które zapisały się w jej dziejach znaczącą kartą, nierzadko odwracając bieg zdarzeń.

I tak, do szopy za pasterzami podążyli polscy książęta, królowie, uczestnicy zbrojnych powstań i zrywów niepodległościowych, a pochód zamknęli przedstawiciele Solidarności. Wszyscy oddali hołd Dziecięciu i jego Matce, podkreślając, że niezależnie od okresu historycznego, w chwilach niedoli narodowej, wsparcie i siłę Naród Polski czerpał z wiary. Elementy patriotyczne wzmocnione zostały wspólnym śpiewem pieśni narodowych, przeplatających tradycyjne kolędy. Szczególne emocje wśród widzów wywołał utwór Jana Pietrzaka Żeby Polska była Polską w wykonaniu p. Mariana Sochy, nagrodzony gromkimi brawami.

Podniosłych wrażeń, nie tylko duchowych, ale też artystycznych i estetycznych dostarczyli aktorzy – uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowej oraz przedstawiciele dorosłych. Pomimo amatorstwa, wszyscy dobrze poradzili sobie ze swoimi rolami. Całości dopełniły barwne i bogate kostiumy oraz scenografia. Szczególnie okazale prezentowali się polscy władcy oraz ich małżonki.

Przedstawienie wyreżyserowały i scenografię opracowały p. Małgorzata Majka, p. Zofia Buratowska i  ks. Sebastian Piech. W realizacji przedsięwzięcia, głównie od strony technicznej, pomagali:  p. Marian Socha, p. Marian Majka, p. Bolesław Buratowski. Zdjęcia wykonał p. Zbigniew Gotfryd. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy.

Wyrazy uznania kierujemy w stronę aktorów, którzy zechcieli wystąpić w spektaklu i dołożyli wszelkich starań, by widzom nie zabrakło emocji.

(ZB, MM)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć -zobacz… http://sp.brzozowa.eu/index.php/galeria/226-jaselka-2018-24-12-2018

Źródło: SP Brzozowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl