SKLEP W ROŻNOWICACH

  Bobowa nagrodzona na Zamku Królewskim w Warszawie

  26 sierpnia 2018
  Publikacja: Piotr Rutka

  Było wielu znakomitych gości z Polski  i z Europy Wschodniej, reprezentanci najwyższych urzędów w kraju. Były przemówienia i odczytywanie specjalnych listów. Oprawę artystyczną zapewnił znakomity Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tak wyglądała uroczysta Gala Wręczenia Nagród Finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017, która odbyła się 24 sierpnia 2018 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Wśród 50 finalistów Konkursu zaproszonych na uroczystą Galę do Warszawy nie zabrakło Gminy Bobowa, która otrzymała podwójną nagrodę za inwestycję zrealizowaną w 2017 roku pod nazwą “Zmiana sposobu użytkowania poddasza na sale lekcyjne w budynku Szkoły Muzycznej w Bobowej”. To szczególny sukces ze względu niezwykle silną konkurencję w postaci ponad 540 zgłoszonych inwestycji ze wszystkich zakątków Polski.

  Jestem dumny, że mogę reprezentować Gminę Bobowa w tym wyjątkowym i ważnym dla wszystkich Polaków miejscu – na Zamku Królewskim w Warszawie. Dziękuję za to Mieszkańcom i Samorządowcom Gminy Bobowa. Cieszę się, że inwestycje, które wspólnie realizujemy są dostrzegane daleko poza granicami naszej Gminy i nagradzane przez niezależnych i profesjonalnych ekspertów z całej Polski – powiedział burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

  Plebiscyt “Modernizacja Roku” to prestiżowy, ogólnopolski konkurs branży budowlanej pod patronatem naukowym najlepszych polskich uczelni. Jego celem jest odnotowanie najlepszych modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji w skali całego kraju. W konkursie tym nie ma miejsca na przypadek. Zgłoszone inwestycje są wnikliwie analizowane i wizytowane na miejscu przez niezależne Jury z Warszawy. W gronie osób oceniających znajduje się czołówka polskich profesorów i ekspertów związanych z branżą budowlaną. Komisarzem Konkursu jest Pan Roman Pikuła – Prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

  Wręczenia nagród i wyróżnień dokonali przedstawiciele ministerstw i organów administracji państwowej. Za zmiana sposobu użytkowania poddasza na sale lekcyjne w budynku Szkoły Muzycznej Gmina Bobowa uzyskała aż dwie nagrody, niezależnie od:  Kapituły Konkursu oraz ogólnopolskiego wydawnictwa branży budowlanej ROM-DOM. Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek otrzymał także gromkie brawa z sali po prezentacji zdjęć odrestaurowanego Dworu Długoszowskich.

  XXII Ogólnopolski Konkurs Otwarty “Modernizacja Roku 2017: odbył się pod patronatem:

  • Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
  • Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
  • Podsekretarza Stanu Sławomira Mazurka w Ministerstwie Środowiska
  • Podsekretarza Stanu Jana Widery w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
  • Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
  • Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP
  • Pełnomocnika Rządu ds- Osób Niepełnosprawnych
  • Marszałka Województwa Opolskiego
  • Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
  • Instytutu Badawczego Dróg i Mostów
  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl