Bohaterska postawa 10 i 9 latka pozwoliła uratować życie ich mamy

26 czerwca 2020
Publikacja: 112

Bohaterska postawa dwóch małych chłopców pozwoliła uratować życie ich mamie. Do zdarzenia doszło po godzinie 6.00 w Kowalowej w Gminie Ryglice. W środowy poranek 24 czerwca dwaj chłopcy w wieku 10 i 9 lat przebywali w domu razem z mamą. Zauważyli oni jednak, że ich mama nie daje oznak życia. Zareagowali więc natychmiastowo. Starszy z nich zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał pogotowie ratunkowe. Chłopcy  o zaistniałej sytuacji poinformowali sąsiadów i tatę, który był już w tym czasie w pracy. Na miejsce przybyli druhowie z OSP Kowalowa oraz Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy kobiecie.

Podziw dla chłopców wyraził Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn – „Uważam, że bohaterskie działania chłopców zasługują na pochwałę i nagrodę. W najbliższym czasie dzieci zostaną zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Ryglicach, aby im podziękować„. Gratulacji i słów uznania nie szczędzili także internauci, którzy uznali zachowanie chłopców za godne pochwały. 

W takich przypadkach procentuje zdobywana przez dzieci wiedza podczas spotkań i pokazów pierwszej pomocy. Dlatego niezwykle istotne jest, aby jak najwcześniej kształcić w tym aspekcie najmłodszych.

Źródło: Gmina Ryglice, OSP Kowalowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl