SKLEP W ROŻNOWICACH

  Burmistrz ufundował wycieczkę dla najlepszych uczniów

  05 lipca 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  W nagrodę za szczególne osiągnięcia 51 najlepszych uczniów Gminy Ciężkowice pod opieką nauczycieli – p. Małgorzaty Bajorek, p. Gabrieli Schabowskiej, p. Małgorzaty Miłkowskiej, p. Dariusza Miłkowskiego i p. Anny Średniawy, dnia 27.06.2017r. wyruszyli  na wycieczkę do Niepołomic i Krakowa. Wycieczka ta została ufundowana przez Burmistrza Gminy Ciężkowice jako nagroda dla uczniów z terenu naszej gminy, którzy odnieśli sukcesy edukacyjne, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2016/2017.

  Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Niepołomic. W Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach uczniowie uczestniczyli w  pokazie astronomicznym, podczas którego mogli podziwiać gwiazdy i planety Układu Słonecznego. Te wyjątkowe zajęcia edukacyjne przybliżyły dzieciom i młodzieży podstawowe zagadnienia z dziedziny astronomii. Następnie uczniowie zwiedzili Zamek Królewski w Niepołomicach zwany „drugim Wawelem”. Uwagę przyciągał arkadowy dziedziniec oraz krużganki. Zainteresowaniem cieszyły się komnaty zamkowe, bogate w eksponaty myśliwskie i łowieckie. Atrakcyjny okazał się również pobyt w jedynym w Polsce Muzeum Fonografii.  W siedmiu salach ekspozycyjnych uczniowie zapoznali się z historią fonografii, poznali zapomniane już dziś urządzenia do odtwarzania dźwięku, ich historię oraz rozwój. Mieliśmy okazję poczuć klimat minionych epok. Integralną częścią ekspozycji jest sala odsłuchowa, w której zgromadzono ok. 2 tys. płyt winylowych. Tutaj uczniowie mieli możliwość odsłuchania wybranych przez siebie utworów muzycznych ze zgromadzonej kolekcji. Z Niepołomic udaliśmy się do Krakowa do Pink Bowling &Club, na kręgielnię z torami bowlingowymi. Dzieci i młodzież w bardzo atrakcyjny sposób spędziła tu czas, doskonaląc umiejętności w zakresie gry w kręgle. Po aktywnym wypoczynku udaliśmy się do McDonald’s, gdzie każdy z uczniów otrzymał ulubiony zestaw z frytkami i coca – colą. Powodzeniem kulinarnym cieszyły się McWrapy, Chicken strip oraz kurczak McNuggets. Zwieńczeniem naszego pobytu w Krakowie był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać Wawel oraz zabytkową zabudowę miasta. Rejs okazał się doskonałą formą relaksu i odpoczynku po całodniowym wysiłku. Na zakończenie wycieczki uczniowie zakupili pamiątki oraz skosztowali krakowskich lodów. Myślę, że najcenniejszą pamiątką, którą przywieźli uczniowie, są  niezwykłe wspomnienia i świadomość, że warto się uczyć i rozwijać, bo każdy sukces i osiągnięcie zostanie dostrzeżone i kto wie, może również w przyszłości, nagrodzone atrakcyjnym wyjazdem turystycznym.

  Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Ciężkowice Zbigniewowi Jurkiewiczowi za pokrycie wszelkich kosztów związanych z organizacją wyjazdu (autokaru, lodów, zestawów w McDonald’s, biletów wstępu do poszczególnych obiektów, w tym również do kręgielni). Dziękuję również nauczycielom, którzy zechcieli pierwsze dni wakacji spędzić na wycieczce, czuwając nad zdrowiem i bezpieczeństwem naszych uczniów.

  W imieniu organizatorów – Anna Średniawa, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach

  Źródło: Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl