Burmistrz vs Skarbnik – spór w ciężkowickim urzędzie (aktualizacja)

25 marca 2015
Publikacja: Piotr Rutka

burmistrz-skarbnikBurmistrz gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, startujący w ostatnich wyborach z rekomendacją PSL, chce zrezygnować ze współpracy ze skarbnikiem gminy Wojciechem Skruchem, który z kolei jest radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia PiS. Cała sprawa została dokładanie opisana w dzisiejszym numerze „Dziennika Polskiego”.

Burmistrz swoją decyzję argumentuje utratą zaufania do skarbnika. Zarzuca skarbnikowi, że ten podczas ostatniej kampanii wyborczej nie zdementował informacji rozpowszechnianych w ulotkach przez kandydata PiS na fotel burmistrza Ciężkowic o rzekomo dużym zadłużeniu gminy. A powinien to uczynić, gdyż odpowiada za finanse gminy.

Wojciech Skruch broni się, mówiąc, że nie jest rzecznikiem prasowym gminy, a każdy komentarz z jego strony zostałby odebrany jako próba włączenia się w kampanię wyborczą na szczeblu gminnym – czego, jako pracownik urzędu gminy, chciał uniknąć.

Byłoby już zapewne po sprawie, gdyby nie obowiązujące przepisy prawa w tym zakresie. Mówią wyraźnie, że pracodawca chcący zwolnić z pracy pracownika z mandatem radnego, musi posiadać zgodę rady, w której pracownik zasiada. Dlatego burmistrz zwrócił się do radnych małopolskiego sejmiku o zgodę na zwolnienie skarbnika.

Sejmik ma podjąć decyzję w tej sprawie już na początku następnego tygodnia. „Dziennik Polski” nie daje wielkich szans na powodzenie wniosku burmistrza, z ustaleń dziennikarzy wynika, że radni „obronią” Wojciecha Skrucha przed utratą stanowiska.

Aktualizacja z dnia 27.03.2015r.:

Wniosek o zgodę na zwolnienie Skarbnika Gminy Ciężkowice złożony kilka dni temu do Sejmiku Województwa Małopolskiego został wczoraj wycofany! Radni nie będą go rozpatrywać.
POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
MSERWIS v2
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl