Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz nagrodził najlepszych uczniów

28 czerwca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Po raz kolejny Burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz nagrodził uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 odnieśli znaczące sukcesy dydaktyczne, artystyczne i sportowe. Są  to uczniowie, którzy poprzez systematyczną naukę i zaangażowanie w różnorakie konkursy, turnieje, projekty promują szkoły i gminę Ciężkowice w powiecie, województwie i w Polsce. Poniżej prezentujemy osiągnięcia uczniów, nagrodzonych podczas uroczystej gali dnia 21 czerwca 2019 r. w Sali Obrad Urzędu Gminy w Ciężkowicach.

Uczniowie nagrodzeni  ze Szkoły  Podstawowej w Bogoniowicach z filią w Kipsznej:

  1. Aleksandra Cygan (kl. VIII)- III miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w futsalu kobiet do lat 16; regularne powołania i udział w konsultacjach Kadry Polski Kobiet U-15; powołanie do reprezentacji Polski kobiet U- 15; powołanie do reprezentacji Polski Kobiet U – 17; gra w II-ligowym zespole piłki nożnej kobiet; powołanie do reprezentacji Polski na turniej UEFA Development U – 16 (opiekun P. Robert Truchan).
  2. Bartłomiej Janas (kl. VIII) –– I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie górskim MTB; I miejsce w wyścigu  „Puchar Doliny Popradu” – eliminacja IV; II miejsce w wyścigu kolarskim „Puchar Tarnowa MTB” (opiekun P. Robert Truchan).
  3. Natalia Gomułka (kl. VIII) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej powyżej 5,25; wolontariuszka WOŚP – 2019.

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Bruśniku

  1. Kamila Tabiś (kl. VIII) – wysoki wynik z egzaminu ósmoklasisty – powyżej 90%

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi

  1. Angelika Jamka (kl. III gimnazjum) –wysokie wyniki w nauce: średnia ocen  z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25,  wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego –powyżej 90%.
  2. Karolina Hołda (kl. III gimnazjum) ––wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25,  wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego –powyżej 90%.
  3. Zuzanna Śliwa  (kl. III gimnazjum) – wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego- powyżej 90%.
  4. Dominika Kuk (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25.

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej w Kąśnej Dolnej

  1. Iwona Kutypa (kl. VIII) – średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej powyżej 5,25; finalistka etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „ Z Dobrą Nowiną przez życie” (opiekun dydaktyczny – ks. Jacek Drożdż).

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej  im. Stefana Batorego w Siekierczynie z filią w Falkowej

  1. Kacper Stec (kl. VIII) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej powyżej 5,25.
  2. Jakub Gnutek (kl. VIII) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej powyżej 5,25.
  3. Wiktoria Julia Kumorek (klVIII) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej powyżej 5,25.
  4. Kacper Pietrzak (kl. VIII)- wysokie wyniki w nauce;
  5. Małgorzata Gnutek (kl. II- opiekun dydaktyczny P. Edyta Zieleń) – I miejsce w etapie regionalnym i wyróżnienie w etapie wojewódzkim IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej  im. Św. Jana Kantego w Zborowicach                                          

  1. Natalia Gąsior (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25.
    2. Magdalena Chudzik (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce; promowanie szkoły
    i gminy Ciężkowice w konkursach artystycznych.   

Uczniowie nagrodzeni ze Szkoły Podstawowej  im. św. Jana Pawła II  w Ciężkowicach

  1. Martyna Udała (kl. III gimnazjum) –  laureatka Małopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun dydaktyczny –P. Anna Średniawa); wysokie wyniki w nauce: średnia ocen  z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25,  wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego –powyżej 90%.
  2. Aleksandra Dziuban (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25; finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego (opiekun dydaktyczny – P.Małgorzata Bajorek); finalistka etapu ogólnopolskiego XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”; I miejsce w województwie małopolskim
     w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (opiekun dydaktyczny – P.Małgorzata Bajorek); I miejsce w konkurencji Test wiedzy w IV Międzypowiatowym Turnieju Sportowo – Profilaktycznym „Młodzi i Bezpieczni”;
    II miejsce drużynowo w IV Międzypowiatowym Turnieju Sportowo  – Profilaktycznym „Młodzi i Bezpieczni”(opiekun dydaktyczny – P. Joanna Dziuban).
  3. Alicja Wiatr (kl. III gimnazjum) – finalistka Małopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun dydaktyczny- P. Anna Średniawa).
  4. Kacper Kamiński ( kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25;  finalista etapu ogólnopolskiego XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”); I miejsce w województwie małopolskim w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (opiekun dydaktyczny – P. Małgorzata Bajorek).
  5. Kaja Wojtaczka ( kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25;  finalistka etapu ogólnopolskiego XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”; I miejsce w województwie małopolskim w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (opiekun dydaktyczny –P. Małgorzata Bajorek); sukcesy artystyczne w chórze szkolnym.
  6. Mikołaj Zabawski (kl. VII) – finalista etapu ogólnopolskiego XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”; I miejsce w województwie małopolskim
    w XVIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (opiekun dydaktyczny –P. Małgorzata Bajorek).
  7. Wiktoria Schabowska (kl. III gimnazjum) wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25,  wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego –powyżej 90%; I miejsce w wojewódzkim konkursie literackim „Jan Paweł II – pasterz świata”(opiekun dydaktyczny: P.Gabriela Schabowska); laureatka Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Czytam,  znam, rozumiem” (opiekun dydaktyczny: P. Ewa Kukułka); II miejsce w V Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Kresowej (opiekun dydaktyczny –P. Małgorzata Miłkowska); sukcesy artystyczne z chórem szkolnym.
  8. Maria Miłkowska (kl. V) – laureatka Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” (opiekun dydaktyczny- P. Małgorzata Miłkowska); sukcesy artystyczne z chórem szkolnym.
  9. Eliza Trela ( kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25; sukcesy artystyczne z chórem szkolnym.
  10. Jakub Brotoń (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych powyżej 5,25; II miejsce drużynowo w IV Międzypowiatowym Turnieju Sportowo – Profilaktycznym „Młodzi i Bezpieczni”
    w Gromniku ( opiekun dydaktyczny- P. Joanna Dziuban).
  11. Sylwia Jamka (kl. III gimnazjum)-  wysokie wyniki w nauce: średnia ocen  z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25.
  12. Żaneta Gaj (kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum powyżej 5,25.
  13. Kinga Kapałka (kl. VIII) – wysokie wyniki w nauce: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej powyżej 5,25.
  14. Sebastian Bryndal (kl. VII) -finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”( opiekun dydaktyczny- P. Katarzyna Hołda).
  15. Dawid Gogola (kl. VII) – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”
    (opiekun dydaktyczny- P. Katarzyna Hołda).
  16. Adam Zięcina (kl. VII) – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”
    (opiekun dydaktyczny- P. Katarzyna Hołda).
  17. Drużyna sportowa chłopców – Daniel Bawołek, Kacper Dziuban, Szymon Dziuban, Hubert Hołda, Bartłomiej Kapałka, Igor Kotul, Jakub Oślizło, Tomasz Postawa, Tymoteusz Skowron, Wiktor Stanuch– I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców w Tarnowie- finaliści Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców w Nowym Targu (opiekunowie: P. Joanna Dziuban, P. Rafał Galas, P. Michał Cieśla).
  18. Chór NOLITE TIMERE Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach pod batutą p. Małgorzaty Miłkowskiej w składzie: Bajorek Natalia,Baniak Daria, Baniak Natalia, Baniak Patrycja, Brotoń Zuzanna,Chrząszcz Natalia, Domek Emilia, Drzewicz Michał, Dziuban Weronika, Gabor Zuzanna, Gaj Mariola, Gaj Żaneta, Gebert Julia ,Gniadek Karolina ,Gomułka Patrycja ,Grygiel Oliwia, Hołda Emilia, Janas Gabriela,Jezierska Maja,Kapałka Kinga, Kras Karolina, Majcher Wiktoria, Miłkowska Maria, Osysko Marcelina, Rutka Julia, Schabowska Wiktoria, Szczerba Julia Dorota, Trela Eliza, Tyka Aleksandra,Uznańska Oliwia, Wiśniewska Olivia, Wojtaczka Kaja, Wojtaczka Nina, Wojtanowicz Natalia, Woźniak Justyna za reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach, sukcesy w konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, uświetnianie śpiewem uroczystości szkolnych, gminnych i pozagminnych o charakterze patriotycznym i religijnym.

Uczniowie nagrodzeni z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej

  1. Jessica Wszołek (kl. VI) – wysokie wyniki w nauce, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych powyżej 5,25.
  2. Oliwia Zięba (kl. VI) – wysokie wyniki w nauce, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych 5,25.
  3. Kamila Olechny ( kl. III gimnazjum) – wysokie wyniki w nauce, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych powyżej 5,25.
  4. Klaudia Król (kl. IV) – wysokie wyniki w nauce, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych 5,25.

Gratulujemy naszym drogim Uczniom i ich Rodzicom sukcesów i osiągnięć. Życzymy, aby zdobyta wiedza zaowocowała na dalszym etapie kształcenia. Podziękowania składamy Nauczycielom opiekunom, którzy swoją postawą i zaangażowaniem inspirowali wychowanków do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych, sportowych i artystycznych.

Anna Zagała- dyrektor ASPO w Ciężkowicach

Źródło: ASPO Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl