Zbigniew Karciński

  Ciaccona -Pieta Rzepiennicka

  17 sierpnia 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  17 sierpnia w kościele parafialnym w Rzepienniku Biskupim miał miejsce koncert muzyki kameralnej połączony z prezentacją kompozycji malarskiej, a wszystko to w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Emanacje. Z potrzeby szukania podobieństw i różnic oraz wspólnych inspiracji pomiędzy malarstwem i muzyką powstał niecodzienne połączenie.

  Inicjatorem wydarzenia był Mariusz Dudek- krakowski artysta malarz, który wywodzi się właśnie z rzepiennickiej ziemi. Jest on autorem kompozycji malarskiej Pieta Rzepiennicka inspirowanej obrazem Piety z Avinionu E. Quartona. To właśnie ten obraz  została połączony z muzyką J.S. Bacha oraz Schuberta w wykonaniu kwartetu Cordes Classiques w składzie: Piotr Marcia – I skrzypce, Marcin Kmiecik- II skrzypce, Ryszard Sneka- altówka, Tomasz Wyroba- wiolonczela. Ponadto dla publiczności wystąpili Agnieszka Monasterska- mezzosopran, Małgorzata Szuba- Kmiecik- skrzypce, Marcin Mączyńskie- wiolonczela.

  Doskonały koncert połączony ze znakomitą akustyką kościoła dostarczył publiczności niezapomnianych wrażeń, za które podziękowali oklaskami na stojąco. 

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl