Ciekawa lekcja chemii o powietrzu dla najmłodszych

28 lutego 2017
Publikacja: Piotr Rutka

W w budynku Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach miały miejsce ciekawe warsztaty zatytułowane ,,Lekcja chemii o powietrzu dla najmłodszych”. Tematem zajęć było powietrze i jego rola w naszym otoczeniu. Zajęcia, które prowadziła Akademia Odkrywców odbywały się w trzech piętnastoosobowych grupach i trwały godzinę.

Dzieci w czynny sposób brały udział w wielu ciekawych eksperymentach, które w obrazowy sposób pozwoliły dostrzec to, co z pozoru wydaje się niemożliwe. Każdy z uczestników miał możliwość poczuć się jak mały odkrywca, który przy pomocy menzurek, kolb czy pipety odkrywa czym jest powietrze, dlaczego go nie widzimy, jakie mamy na nie wpływ i dlaczego powinniśmy o nie dbać. Warsztaty były prowadzone przez Panią dr Magdalenę Mirek, która jako doświadczony chemik z pasją i zaangażowaniem tłumaczyła dzieciom każdy z eksperymentów, odpowiadając jednocześnie na niezliczoną ilość pytań małych odkrywców. W czasie zajęć oprócz wielu niesamowitych i kolorowych eksperymentów nie brakowało wielu cennych informacji: dlaczego powinniśmy troszczyć się o nasze powietrze, czym jest smog, co go powoduje i jak z nim walczyć.

Na koniec interesującego spotkania każdy z uczestników otrzymał małą probówkę, która pozwoli na eksperymenty w domu oraz broszurkę o tym, jak możemy walczyć o czyste powietrze. Zajęcia były współfinansowane w ramach środków programu LIFE.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl