Ciężarówka zaparkowała w domu, a seicento na przystanku

06 marca 2019
Publikacja: REDAKCJA

Mimo słonecznej pogody, wczorajszy dzień na drogach  powiatu tarnowskiego nie należał do spokojnych. 

Najpierw policjanci tarnowskiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej w Woli Radłowskiej, gdzie na wąskiej, gminnej drodze, podczas wymijania się dwa samochody ciężarowe zahaczyły się zewnętrznymi lusterkami.

W efekcie nieprawidłowo wykonanego manewru kierowca jednej z nich nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi i najpierw uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w ścianę domu jednorodzinnego.

Szczęście w nieszczęściu, w chwili w którym samochód wjechał w budynek,  mieszkańców nie było w domu, a sami kierowcy także wyszli z opresji bez szwanku. Obaj  współsprawcy kolizji zostali ukarani mandatami. 

Na miejsce oprócz policjantów wezwani zostali też pracownicy nadzoru budowlanego, którzy ocenią stopień naruszenia konstrukcja budowli      oraz możliwość jego dalszej eksploatacji.

Kolejne zgłoszenie przy którym pracowali wczoraj policjanci odnotowano w Ryglicach, gdzie na  prostym odcinku ul. Tarnowskiej, kierowca utracił panowanie nad fiatem seicento i uderzył w murowany przystanek. Tu także można mówić o sporym szczęściu, bo żaden pasażer nie oczekiwał na przyjazd autobusu i sam kierowca także nie ucierpiał. Skończyło się na stratach materialnych oraz ukaraniu 19-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego mandatem karnym.

Policja apeluje o rozważną jazdę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl