Publikacja: Paweł Hołda

KS Ciężkowianka Ciężkowice – KS US Śmigno 3:1 (0:1)

KS Ciężkowianka: Kiełtyka (46, Sudoł)– Biedroński K., Oleksowicz, Bryt, Kołodziejczyk M., Kucharzyk, Kafel K. (63’ Roman), Popiela T., Musiał (78’ Kiełbasa), Deś (85’ Kwaśny), Wiewióra (89’ Popiela Ł.).

Bramki: 50’(k), 67’ Wiewióra, 90’ Kucharzyk –  16’ Zagórski M.

Po emocjonującym środowym meczu z Jastrząbką, w niedzielne popołudnie Ciężkowianka zmierzyła się z drużyną Łukovii.

Na początku spotkania zarysowała się optyczna przewaga Ciężkowianki, ale bez istotnego zagrożenia bramki gości. W 16’ to  goście oszukali obronę Ciężkowianki i ku zaskoczeniu pierwsi objęli prowadzenie po strzale z ok. 11 m Zagórskiego. Ambitne próby zmiany wyniku czynione przez zespół Ciężkowianki do przerwy nie dały oczekiwanego efektu i wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie mocno zmotywowany zespół z Ciężkowic z animuszem ruszył do odrabiania strat. Zmiana nastąpiła na pozycji bramkarza, gdzie odczuwającego bolesne skutki środowego spotkania Kiełtykę
zastąpił Sudoł.

W 47’ po szybkiej akcji z prawej strony, Wiewióra dograł mocno i płasko na 5 m, ale tam nikt nie przeciął mocnego dośrodkowania. W odpowiedzi goście groźnie uderzyli na bramkę strzeżoną po przerwie przez Sudoła, jednak jego efektowna interwencja sprawiła, że wynik nie uległ zmianie.

W 49’ jeden z graczy Łukovii zablokował ręką piłkę w polu karnym. Sędzia główny wskazał bez wahania na 11m. Pewnym egzekutorem jedenastki był Wiewióra, pokonując bramkarza gości mocnym uderzeniem w lewy róg bramki.

W 61’ po główce Desia zawodnik gości wybił piłkę z linii bramkowej. Cała akcja była po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 63’ po dograniu z głębi pola Kucharzyka w dogodnej sytuacji znalazł się Roman. Mocno naciskany przez obrońcę Łukovii uderzył, tyleż mocno co niecelnie.

W 67’ Wiewióra po indywidualnym rajdzie z lewej strony, uderzył z ostrego kąta czubkiem buta i piłka znalazła się siatce.

W 77’ zawodnicy Ciężkowianki ponownie mieli dogodną okazję do podwyższenia wyniku. Po dograniu Musiała z lewej, Wiewióra mając przed sobą tylko bramkarza gości, uderzył płasko, ale ofiarną interwencją obrońca gości skierował piłkę na rzut rożny.

W 80’ ponownie Sudoł obronił groźny strzał zawodnika Łukovii.

W 90’ Ciężkowianka zadała decydujący cios. Oleksowicz przerwał akcję gości na 20m, po czym idealnie dograł na wolne pole do Kucharzyka. Mając przed sobą tylko bramkarza, Kucharzyk pewnym płaskim uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3:1.

Zespół Ciężkowianki czekają teraz dwa wyjazdowe pojedynki. Najpierw 9 września z zespołem LKS Wietrzychowice, a później 16 września z zespołem Victoria Koszyce.