Bezpłatne badanie USG dla kobiet z gminy Ciężkowice

30 stycznia 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Badanie USG piersi to jedna z metod diagnostycznych w chorobach piersi. Innym badaniem piersi jest badanie mammograficzne wykonywane z pomocą promieni rentgenowskich.

USG piersi to badanie obrazowe piersi, za pomocą ultradźwięków. Badanie USG piersi pozwala na łatwe zobrazowanie budowy anatomicznej gruczołu piersiowego i wykrycie wszelkich zmian w obrębie piersi. Jest to podstawowe badanie diagnostyczne u kobiet z grupy ryzyka raka piersi. Badanie ultrasonograficzne jest bezpieczne, dlatego też może być wykonywane także u kobiet w ciąży. Szczególnie zalecane jest dla kobiet młodych w wieku do 45 lat.

Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie w uznaniu za otrzymaną pomoc od Burmistrza Gminy Ciężkowice przy organizacji Tarnowskiego Zjazdu Ultrasonograficznego przeprowadzi w dniu 17 lutego br. (sobota) od godz. 9.00 badanie USG piersi dla 30 kobiet z terenu Gminy Ciężkowice.

Badanie dotyczyć będzie kobiet w przedziale wieku od 30 do 45 lat.

Badanie odbędzie się w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie, ul. Lwowska 178A, w Centralnej Pracowni USG (2 piętro).

Na badanie proszę zabrać dokumentację z poprzednich badań mammograficznych lub USG piersi.

Zainteresowane Panie prosimy o osobisty kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy Ciężkowice – Łukaszem Majchrem, pok. nr 34, celem dokonania zapisu na badanie. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl