Ciężkowice: Dzielnicowy przypomina o zasadach panujących w strefie zamieszkania

28 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Ciężkowicach, w ramach realizacji działania priorytetowego dotyczącego bezpieczeństwa w powstałej strefie zamieszkania Ciężkowice Rynek przypomina o zasadach panujących w strefie zamieszkania:
  1. W “strefie zamieszkania” pieszy  może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami.
  2. W “strefie zamieszkania” obowiązuje prędkość pojazdów  ograniczona do 20 km/h.
  3. W “strefie zamieszkania” obowiązują specjalne przepisy dotyczące parkowanie pojazdów (tylko wyznaczone miejsca do parkowania).
  4. Kierowca opuszczający “strefę zamieszkania” jest o tym informowany przez znak drogowy D-41 (przekreślony znak “strefa zamieszkania”).
  5. W “strefie zamieszkania “obowiązuje reguła prawej ręki-czyli ustępujemy wszystkim pojazdom  nadjeżdżającym z naszej prawej strony.

Rynek w Ciężkowicach jest naszym wspólnym dobrem odwiedzanym przez wielu turystów i właściwe zachowanie kierujących daje bardzo dobry wizerunek miejscowości oraz służy bezpieczeństwu mieszkańców. Dlatego zwracam się o wszelką pomoc w celu wyeliminowania negatywnych zachowań jakim jest w szczególności łamanie przepisów w rejonie Rynku poprzez informacje pod numer telefonu Komisariatu Policji w Ciężkowicach 14 6510007, bądź bezpośrednio do dzielnicowego st. asp. Jarosława Zięciny tel. 604881230, jak też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl