Wojciech Skruch - Prawo i Sprawiedliwość

Ciężkowice nagrodzone za jeden z najlepszych projektów zrealizowanych w Małopolsce

14 stycznia 2014
Publikacja: REDAKCJA

DSC_8599W minioną niedzielę, 12 stycznia br., już po raz trzeci, w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się uroczysta Gala Noworoczna „Fundusze z Kulturą”, organizowana przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Podczas gali wyróżniono kilkanaście samorządów i instytucji z całej Małopolski, które wykorzystały środki Unii Europejskiej na realizację różnego rodzaju inwestycji i przedsięwzięć. Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach. Wśród nagrodzonych, w kategorii „Zachowanie tożsamości społecznej i kulturowej w projektach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” znalazła się Gmina Ciężkowice. Przyznane nagrody wręczał Członek Zarządu Województwa Małopolskiego dr Stanisław Sorys wraz z Posłem do Parlamentu Europejskiego Czesławem Siekierskim.

W uroczystości wziął udział Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, który odebrał statuetkę za podnoszenie atrakcji turystycznej Gminy Ciężkowice, czyli między innymi za rewitalizację centrum Ciężkowic. Gmina Ciężkowice zdobyła wyróżnienie, gdyż zrealizowała jeden z najlepszych projektów w Małopolsce. Członek kapituły przyznającej nagrody, europoseł Czesław Siekierski stwierdził: „wyróżnione inwestycje musiały zostać wyjątkowo dobrze wykonane”, czym wystawił Ciężkowicom wspaniałą laurkę. Miejmy nadzieję, że ta prestiżowa nagroda przyczyni się do popularyzacji i promocji Ciężkowic w całej Małopolsce.

Przy okazji warto wspomnieć, że Gmina Ciężkowice, od kilku lat, z powodzeniem sięga po środki unijne. W roku ubiegłym – 2013 – pozyskano, w ramach PROW i MRPO, środki o wartości 5.395.167 zł. Dzięki nim zakończono rewitalizację centrum Ciężkowic, powstała wioska rowerowa w Ciężkowicach, oddano do użytku salę gimnastyczną w Bruśniku, zagospodarowano centrum wsi Jastrzębia, wybudowano wieżę widokową w Bruśniku oraz wybudowano 257 przydomowych oczyszczalni ścieków. Kolejne inwestycje z udziałem unijnych środków finansowych będą realizowane w roku obecnym.


material_imav_tv_p24

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
Origum
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl