Ciężkowice: Ostatnie decyzje radnych w 2019 roku

31 grudnia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Powyżej publikujemy, doskonale już Państwu znaną sądząc po liczbie odsłon, retransmisję XII sesji Rady Miejskiej w Ciężkowicach z dnia 27 grudnia 2019 r. Podczas tej sesji radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok. Zanim to jednak nastąpiło miejscy rajcowie zmienili część pierwotnych zapisów w projekcie budżetu uwzględniając w nim poprawkę złożoną przez klub radnych PiS i radnych wspierających – więcej szczegółów podawaliśmy w  artykule „Ważne obrady Rady Miejskiej w Ciężkowicach tuż po świętach”.

Bezpośrednio odczuwalną przez mieszkańców (podpiętych do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej) zmianą w budżecie na 2020 rok wprowadzoną przez wyżej opisaną poprawkę jest obniżenie dopłat do wody i ścieków, co w praktyce spowoduje wzrost cen za te media. Szacunkowych obliczeń dotyczących wzrostu cen dokonał już w trakcie sesji kierownik referatu komunalnego. Wynika z nich, że mieszkańcy od nowego roku zapłacą 1 złotówkę więcej za kubik wody i 1,93 zł za kubik ścieków. Przyjmując np. że gospodarstwo domowe jest podpięte do wodociągu i sieci kanalizacyjnej i zużywa ok. 10 m3 wody miesięcznie, jego wydatki na wodę i ścieki w ciągu roku wzrosną o około 350 złotych.

Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej radni odwołali skarbnika gminy Wojciecha Skrucha. Odwołanie było związane z objęciem przez Wojciecha Skrucha prezesury w zarządzie spółki komunalnej „Dorzecze Białej”. Skarbnika pożegnano bukietem kwiatów i serdecznymi życzeniami. Pożegnanie stało się okazją do podsumowania ponad 20 letniej pracy Wojciecha Skrucha w ciężkowickim samorządzie. Radni ocenili ją bardzo wysoko. Nasza redakcja również dołącza się do życzeń dla pana Wojciecha Skrucha, gdyż dał się nam poznać przede wszystkim jako wysokiej klasy specjalista oraz człowiek dialogu o wyważonych poglądach. Pozostajemy w przekonaniu, że szefostwo Wojciecha Skrucha w spółce obejmującej swym zasięgiem cztery duże gminy będzie z pożytkiem dla mieszkańców całego Pogórza.

Na nowego skarbnika gminy Ciężkowice radni jednogłośnie powołali Katarzynę Rak-Wachowicz. Osobę doświadczoną. Z piętnastoletnim stażem na funkcji skarbnika w gminie Łużna.

Poniżej podajemy pełny porządek XII sesji Rady Miejskiej w Ciężkowicach, aby łatwiej było Państwu poruszać się po ponad 3 godzinnym nagraniu.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl