Ciężkowice: Spotkanie z mieszkańcami pod hasłem #Polska jest jedna

10 czerwca 2018
Publikacja: Piotr Rutka

W całym kraju trwają spotkania polityków PiS z Polakami pod hasłem „Polska jest jedna”. W tę niedzielę poseł prof. Włodzimierz Bernacki oraz wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko odwiedzili mieszkańców Pogórza w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach. Na spotkaniu miał gościć wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki, jednak, jak tłumaczył poseł Bernacki, zły stan zdrowia uniemożliwił wicemarszałkowi przyjazd do Ciężkowic. Spotkanie współorganizował radny województwa małopolskiego Wojciech Skruch. Cieszyło się ono sporą popularnością, chyba po raz pierwszy w historii Ciężkowic, obok siebie stanęły kamery TVP i TVN. Zarówno poseł Bernacki, jaki i wiceminister Szczurek-Żelazko w swoich wystąpieniach głównie chwalili osiągnięcia obecnego rządu Zjednoczonej Prawicy.

Na sali pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, wśród których znaleźli się zarówno sympatycy PiS, jak i osoby niezadowolone z obecnych rządów. Wszyscy mogli zabrać głos i zadawać pytania. Spotkanie z pewnością nie zostało wyreżyserowane. W stronę parlamentarzystów powędrowały słowa podziękowania za kierunek obrany przez obecny rząd i wprowadzone reformy. Lecz nie zabrakło także trudnych pytań – chociażby o sytuację niepełnosprawnych, czy nową opłatę emisyjną doliczaną do paliwa.

W pewnym momencie głos zabrał mężczyzna, który zadał kilka pytań dotyczących m.in. Trybunału Konstytucyjnego, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie interesowała go odpowiedź, od razu po zadaniu pytań wyszedł z sali i odjechał samochodem na “obcej” rejestracji. Wyglądało to na zwykłą prowokację, lecz nie miało wpływu na dalszy przebieg spotkania.

Spotkania z cyklu “Polska jest jedna” to realizacja zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która padła podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy, aby “słuchać Polaków i przedstawiać im swoje propozycje”. Spotkanie w Ciężkowicach pokazuje, że mieszkańcy Pogórza chcą spotykać się z ludźmi, którzy uczestniczą w procesie rządzenia krajem i chętnie przekazują im swoje uwagi, również te krytyczne. Pytanie pozostaje jedno – czy rzeczywiście zostaną wysłuchani?

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl