Ciężkowice w prestiżowym programie Narodowego Centrum Kultury

23 lutego 2017
Publikacja: CKiP

 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice jako jedyna samorządowa placówka z Małopolski, znalazło się wśród beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury pn DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2017.

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działa. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej. W realizacji zadania nasze Centrum Kultury wspomagać będzie wskazany przez NCK animator, który udzieli mu merytorycznego i fachowego wsparcia w zakresie przeprowadzenia lokalnej diagnozy społecznej, a w szczególności pomoże przeprowadzić ewaluację projektu.

W naszej Gminie, w ciągu najbliższych trzech miesięcy, odbędzie się w ramach I etapu Projektu – jedenaście konsultacji społecznych. Zakończeniem tego etapu będzie wspólna debata oraz ogłoszenie przez Centrum Kultury regulaminu naboru grantowego, który wyłoni od 3 do 7 najciekawszych inicjatyw. Inicjatywy te będą mogły być sfinansowane i zrealizowane w okresie od lipca do września br. Do konkursu będą mogły przystąpić zarówno grupy formalne jak i też nieformalne, a także osoby fizyczne. Jeżeli z wnioskiem wystąpi np grupa młodzieży, będzie musiała reprezentować ją osoba dorosła. Zakres tematyczny naboru o charakterze konkursu będzie określony wynikiem przeprowadzonej diagnozy.

fot. Piotr Rutka

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl