Ciężkowicki wieczór improwizacji

24 października 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

W sobotni wieczór, w ciężkowickim ratuszu, miała miejsce impreza pt. ” Spotkanie dwóch teatrów”. Był to finał projektu “Artystyczne lato – spotkanie dwóch teatrów” realizowanego przez grupę Synapsy w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+”.

Spotkanie miało niekonwencjonalna formę. Był to prawdziwy pojedynek na słowa, pełen poczucia humoru i inteligentnej riposty. Zapomniano o scenie, a aktorami stali się wszyscy przybyli. Widzowie, wspólnie z prowadzącym, w rolę którego wcielił się dyrektor CKiPG Ciężkowice Wojciech Sanek, narzucali ramy aktorskiej improwizacji. Wyłoniono również dwóch liderów w osobach Bodana Kroka i Piotra Drebota, którzy dobierali do każdego zadania nowy skład drużyny. 
Konkurencje były różne: walka na pytania- drużyny musiały odpowiadać pytaniem na pytanie jednak trzymając się miejsca wymyślonego przez widownię, np ławeczka w parku o północy. Prowadzić konwersację zaczynając zdania na kolejna litery alfabetu, drużyny tworzyły również portret psychologiczny na podstawie rzeczy znalezionych w torebce.

Salwy śmiechu wybuchały raz za razem, śmiali się wszyscy, widownia i aktorzy, ci starsi i ci młodsi, każdy w tym dniu był równy z poczuciem dystansu do siebie samego.

Całość aktorskiego pojedynku oglądała także pani Małgorzata Wójcik, delegat z Narodowego Centrum Kultury, której przypadła rola oceniającego. Nagrodą główną był pomidor, który przypadł w udziale radnemu Markowi Gutowi za kulturę i szacunek do przeciwnika. 

 

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl