Co dalej z Przedszkolem Publicznym w Ciężkowicach? Rodzice piszą pismo…

17 czerwca 2016
Publikacja: Piotr Rutka

DSC_8032

Rodzice przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Ciężkowicach zapowiadają walkę o nową lokalizację dla Przedszkola, do którego uczęszczają ich pociechy. Przedszkole, prowadzone przez gminę, znajduje się obecnie na pierwszym piętrze XIX wiecznego budynku, którego stan, zdaniem rodziców, nie spełnia standardów do funkcjonowania tego typu placówki. W trosce o dobro swoich dzieci rodzice postanowili działać – napisali pismo do Burmistrza i Rady Miejskiej w Ciężkowicach, w którym domagają się przeniesienia Przedszkola do innej lokalizacji. Z treści pisma, pod którym obecnie rodzice zbierają podpisy i które lada dzień trafi na biurko Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, wynika, że rodzice są zdeterminowani do działania.

Jako rodzice dzieci uczęszczających do tego Przedszkola, jesteśmy zaniepokojeni tym, że od wielu lat mówi się o rozwoju naszej miejscowości ale nic nie słyszymy, aby w tych planach była ujęta kwestia nowej lokalizacji Przedszkola Publicznego w Ciężkowicach” – piszą rodzice.

Rodzice wyliczają powtarzające się zarzuty różnych kontroli dotyczące obecnej lokalizacji Przedszkola. Mowa w nich między innymi o: niewystarczającym węźle sanitarnym, braku odpowiedniej szatni dla dzieci, braku pomieszczenia socjalnego, zawilgoconych pomieszczeniach, stromych i niebezpiecznych schodach oraz niebezpiecznej, ruchliwej ulicy.

Autorzy listu czują się zwodzeni za nos. Twierdzą, że nowa lokalizacja jest im obiecywana od lat, lecz nic z tych obietnic nie wynika. Mówią, że nie mogą również liczyć na radnych z Ciężkowic, którzy słysząc o problemie chowają głowę w piasek zamiast wyciągnąć pomocną dłoń, dlatego postanowili napisać pismo prosto do Burmistrza i całej Rady Miejskiej.

„Bardzo prosimy Pana Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza i Radnych Rady Miejskiej Miasta i Gminy w Ciężkowicach o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i przychylenie się do wniosku o nową lokalizację Przedszkola Publicznego w Ciężkowicach” – tymi słowami zwracają się do rządzących.

Czy głos rodziców zostanie wysłuchany? Czy podjęty wysiłek przyniesie oczekiwany efekt? Temat nie jest nowy. Żyje na ustach rodziców już od dobrych kilku lat. Nigdy jednak nie spotkał się z tak zdecydowanym działaniem. Doświadczenie pokazuje, że żądania formowane przez zorganizowaną grupę mają znacznie większą siłę perswazji aniżeli indywidualne wnioski i uwagi. Czy ta zasada sprawdzi się i tym razem? Czas pokaże. Pewne jest, że temat będzie musiał trafić pod obrady Rady Miejskiej i będzie miał swój ciąg dalszy, o którym z oczywistych względów będziemy Państwa na bieżąco informować. Termin najbliższej sesji Rady Miejskiej to 23 czerwca br.

Skan pisma rodziców do Burmistrza i Rady (źródło wyłącznie do wiadomości redakcji):

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
MSERWIS v2
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl