„Ćwicz, śpiewaj, ucz się – żyj” – nowy projekt Centrum Kultury w Ciężkowicach

26 czerwca 2019
Publikacja: CKiP

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice otrzymało na projekt pt. „Ćwicz, śpiewaj, ucz się – żyj” dofinansowanie w kwocie 15.000 zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt napisany przez pracowników Centrum Kultury uczestniczył w konkursie Fundacji WBK , który nazywa się „Generacja 5.0” i oczywiście zgodnie z nazwą skierowany jest do seniorów. Zajęcia będą nieodpłatne i obejmą 50 mieszkańców Gminy Ciężkowice w okresie pomiędzy 8 sierpnia a 31 października br. Przeprowadzone zostaną 3 bloki warsztatowe – po 20 godzin. Każdy uczestnik weźmie udział w jednym z warsztatów, który wybierze zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Będą to następujące warsztaty:

  1. Warsztaty psychologiczne – pozwolą poszerzyć seniorom swoje horyzonty i umiejętności przydatne na co dzień. Uczestnicy zajęć poznają m.in. podstawy komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem czy wykluczeniem społecznym. Uczestnicy przejdą proces samodoskonalenia przy pomocy profesjonalnej i specjalistycznej wiedzy, pod okiem doświadczonego psychologa.
  2. Warsztaty śpiewu chóralnego – warsztaty te będą przyczynkiem do powstania grupy śpiewaczej, która mogłaby stanowić oprawę muzyczną wielu wydarzeń kulturalnych. Uczestnicy pod okiem specjalisty będą kształcić swój warsztat muzyczny, opracują wspólnie wybrany repertuar, który będą mogli zaprezentować szerszej publiczności.
  3. Warsztaty rehabilitacyjne – uczestnicy poznają kilka bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle stawów, kręgosłupa, itp. oraz skutecznych technik pracy z mięśniami. Uczestnicy otrzymają wiele cennych wskazówek dotyczących wykonywania codziennych czynności, jak dbać o swoją kondycję i zdrowie.
  4. Zostanie zorganizowane także wyjazdowe wydarzenie kulturalne – wyjazd uczestników projektu na wybraną sztukę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Zapisy do projektu będą możliwe od 15 lipca i będą polegały na wypełnieniu i złożeniu w Centrum Kultury – Ratusz, specjalnie przygotowanej deklaracji udziału w projekcie. Wcześniejsze zapisy do udziału w projekcie przed datą 15 lipca br. nie będą przyjmowane.

(B.K)

„Dofinansowano ze środków Fundacji BGK”

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl