Czas ferii zimowych z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice

11 lutego 2020
Publikacja: m@c

Czas ferii zimowych niestety już za nami, wracamy do obowiązków szkolnych i codziennych zajęć, ale miło  jest powspominać czas dobrej zabawy. Mimo braku śniegu i możliwości szaleństw w białym puchu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zadbało, aby nikt nie nudził się podczas tegorocznych ferii. Na okres zimowej przerwy w nauce przygotowane zostały zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W ciężkowickim ratuszu odbywały się barwne zajęcia plastyczne, zacięte turnieje gier planszowych oraz zajęcia teatralne z tak lubianą techniką cienia. Uczestnicy pracowali nad konstrukcjami scenografii oraz postaci do przedstawień, które na zakończenie przedstawili swoim rodzicom. Zupełną nowością były warsztaty z wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej oraz wyrabiania ludowych ozdób słomianych, które odbyły się także w Domu Kultury w Jastrzębi. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i sporą frekwencją uczestników. Nie zabrakło także podróży w świat bajek podczas wspólnego czytania fantastycznych opowieści.

W Muzeum Przyrodniczym odbyły się lekcje przyrody- zwiedzanie, opowieści o zwierzętach naszego Pogórza, a przede wszystkim lekcja z rozpoznawania śladów i tropów zwierząt. Młodzi miłośnicy przyrody dowiedzieli się jak i po czym można rozpoznać zwierzęta mieszkające w naszych lasach, a to dzięki ciekawej lekcji, jaką przeprowadził pracownik Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Także Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” w Jastrzębi udostępniło bezpłatnie swoje podwoje dla zwiedzających, zapraszając na niezwykłą podróż w czasie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: CKiP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl