Cześć i pamięć ofiarom rzezi na Wołyniu

24 czerwca 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

 

W Gromniku, przy pomniku upamiętniający ofiary rzezi na Wołyniu miały miejsce powiatowe obchody rocznicy tego tragicznego wydarzenia sprzed 74 lat. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz wywieszeniem flagi. Pod pomnikiem złożono kwiaty i znicze oddając tym samym hołd pomordowanym.

Rangę wydarzenia podniosła obecność sekretarz stanu ministerstwa obrony narodowej Michała Dworczyka, obecni byli także poseł PiS Michał Wojtkiewicz, starosta tarnowski Roman Łucarz , radny sejmiku województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wójt gminy Gromnik i lokalni działacze. Na obchodach pojawiły się także osoby pamiętające te tragiczne wydarzenia, licznie zgromadziła się młodzież szkolna.

Po części oficjalnej, odbył się część  artystyczna w amfiteatrze letnim w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Miał także miejsce koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Całość obchodów zakończył wykład prof. Andrzeja Olejko z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie pod tytułem “Armia Krajowa na Wołyniu i Podolu w obronie polskości”

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl