CZT proponuje testy w firmach

10 listopada 2020
Publikacja: m@c

Ze względu na zainteresowanie przedsiębiorców Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało ofertę diagnostyki koronawirusa dla pracowników. To odpowiedź na postulaty pracodawców, dbających o bezpieczeństwo personelu, którzy chcą zmniejszać ryzyko kolejnych zakażeń w zakładzie pracy. W ofercie znalazło się wykonanie szybkich testów antygenowych lub pobranie materiału do badań molekularnych. Oba badania – na warunkach komercyjnych – mogą także wykonać pacjenci indywidualni w szpitalu w Tuchowie.

Szybkie testy, wykrywające obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli lub gardła, to badanie wykorzystywane głównie we wczesnej diagnostyce zakażenia. Wyniki są tutaj dostępne w ciągu kilkudziesięciu minut od pobrania materiału. Ponadto przedsiębiorcy mogą także zamawiać genetyczne testy molekularne, wykonywane metodą RT-PCR. Bazują one także ma wymazie z gardła lub nosogardzieli, w których poszukiwane są cząstki patogenu wirusa. W praktyce pozwala to na wykrycie zakażenia nawet na bardzo wczesnym etapie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. W tym przypadku czas oczekiwania na wynik wynosi od 2 do 3 dni. Wszystkie badania wykonuje kwalifikowany personel medyczny w pełnym reżimie sanitarnym. Jest on także przygotowany do przekazania niezbędnych informacji w zakresie dalszych działań, w zależności od wyniku testów. W oparciu o nie pracodawca w razie potrzeby może delegować pracowników do pracy zdalnej.

Szczegółowe informacje na temat nawiązania współpracy oraz warunków finansowych można uzyskać telefonując pod numer 791 791 362.

Źródło: CZ Tuchów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl