Czy Pogórze Ciężkowickie stanie się drugą Bawarią?

26 października 2014
Publikacja: Piotr Rutka

W malowniczym centrum konferencyjnym „Modrzewiowe Wzgórze” w Faściszowej (gm. Zakliczyn) odbyła się międzynarodowa konferencja „Przyroda, kultura i krajobraz Parków Krajobrazowych Małopolski”. Udział w niej wzięli naukowcy, samorządowcy, dyrekcja i przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz zagraniczni goście. Istotnym elementem konferencji było zapoznanie uczestników z walorami Parków Krajobrazowych Małopolski, zwiększenie świadomości potrzeby podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody oraz wypracowanie wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Sporą część konferencji poświęcono na przybliżenie projektu turystyczno-edukacyjnego zagospodarowania Pogórza Ciężkowickiego, o którym pisaliśmy już w maju, w artykule „Zielone światło dla gigantycznego rozwoju Pogórza Ciężkowickiego”. Wtedy bowiem, zarząd województwa przyznał ponad 3 miliony złotych na opracowanie stosownej dokumentacji.

Podczas konferencji wystąpili również zagraniczni goście. Bernd Bayerkohler z Niemiec oraz  Ulf Zimmermann ze Szwajcarii podzielili się swoim doświadczeniem w realizacji dużych projektów turystyczno-edukacyjnych.

Projekt realizowany na Pogórzu Ciężkowickim o roboczej nazwie „Źródlany Szlak” ma kosztować blisko 70 milionów złotych. Obejmuje pięć gmin: Ciężkowice, Gromnik, Rzepiennik, Zakliczyn i Pleśna. Liderem projektu jest gmina Ciężkowice.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl