Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej w Brzozowej

10 stycznia 2019
Publikacja: Paweł Hołda

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

 (Cyprian Kamil Norwid „Opłatek”)

Okres bożonarodzeniowy jest czasem tzw. spotkań opłatkowych członków różnych grup, stowarzyszeń, instytucji. To wspaniała okazja do odświeżenia znajomości, przekazania sobie nawzajem życzeń, wspólnego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze.

Nie inaczej było w przypadku spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej Dekanatu Zakliczyn, które rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej, celebrowaną przez Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej, ks. dr Jana Bartoszka. Miało ono miejsce w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku, a wzięli w nim udział wszyscy członkowie POAK w Brzozowej oraz reprezentanci sąsiednich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej. 

Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się do miejscowego Domu Ludowego, aby uczestniczyć w drugiej części spotkania i tam podzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, porozmawiać. W swoim słowie Ksiądz Jan Bartoszek, zwracając się do członków Akcji Katolickiej, podkreślił m.in., aby w szczególny sposób umieli uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym, nie ulegali panującym modom, ale wiernie bronili wartości chrześcijańskich i zachęcił zebranych do stałej formacji duchowej. Przedstawił również plan najważniejszych wydarzeń na rok 2019 i wyraził nadzieję na nasz udział w nich. Ważnym momentem spotkania opłatkowego było wręczenie przez Księdza Asystenta Diecezjalnego i Proboszcza Parafii, ks. Stanisława Wojtasa podziękowań tym członkom POAK, którzy aktywnie działali od początku istnienia oddziału i pracują nadal na rzecz wspólnoty parafialnej. Obecnie POAK w Brzozowej liczy dwudziestu członków czynnych oraz trzech wspierających.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością, a w szczególności ks. dr Janowi Bartoszkowi za sprawowanie Mszy św., wygłoszenie pouczającej homilii, wspólną modlitwę i towarzyszenie nam w tym radosnym czasie Bożonarodzeniowym. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich członków Akcji Katolickiej z dekanatu zakliczyńskiego oraz do tych, którzy przyczynili się do zorganizowania dekanalnego spotkania opłatkowego.

Krystyna Gotfryd

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl