Derby Pogórza dla Rzepiennika

12 sierpnia 2020
Publikacja: REDAKCJA

W meczu 1. kolejki tarnowskiej A-klasy piłkarze KS Rzepiennik Strzyżewski okazali się lepsi od zawodników LKS Olszynka Ołpiny, pokonując rywali 4:2. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W niedzielne popołudnie na stadionie zjawiło się ponad 450 sympatyków piłki nożnej!

W spotkaniu, które było Derbami Pogórza, stanęły naprzeciw siebie drużyny, które nie ukrywały przed sezonem swoich sporych aspiracji. Zarówno piłkarze z Rzepiennika, jak i zawodnicy z Ołpin chcą na koniec rozgrywek znaleźć się w czubie tabeli, włączając się do walki o awans do ligi okręgowej.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Rzepiennika, którzy częściej atakowali bramkę gości. Niestety na ich nieszczęście, defensywa zawodników z Ołpin radziła sobie nadzwyczaj dobrze. Piłkarze Olszynki skupili się przede wszystkim na grze z kontry. Jeden z kontrataków okazał się dla nich skuteczny. W 35 minucie meczu jeden z zawodników „Koniczynek”, jak nazywani są piłkarze z Ołpin, został sfaulowany w polu karnym. Karnego na bramkę zamienił kapitan gości, Paweł Wójcik.

Radość zawodników z Ołpin nie trwała jednak zbyt długo, bo już dwie minuty później, w ogromnym zamieszaniu pod ich bramką, gola dla gospodarzy strzelił nowy nabytek KS Rzepiennik Strzyżewski, Mateusz Nowak. Piłkarze z Ołpin również błyskawicznie odpowiedzieli na to trafienie, jednak sędzia odgwizdał faul po zagraniu jednego z zawodników gości i bramka  słusznie nie została uznana.

Końcówka pierwszej połowy to szturmowe ataki „Czerwono-Czarnych”, czyli piłkarzy z Rzepiennika, co zaowocowało dwoma bramkami. Najpierw w 44. minucie z rzutu wolnego gola strzelił Mateusz Ryndak, a dwie minuty później, już w doliczonym czasie pierwszej połowy, bramkę na 3:1 zdobył Łukasz Gierałt.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando gospodarzy i tylko ich spora nieskuteczność sprawiła, że już wcześniej nie „zamknęli” tego spotkania. W 59 minucie gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się grający trener drużyny gospodarzy, Łukasz Gierałt i Rzepiennik wyszedł na bezpieczne prowadzenie 4:1.

Bezpieczny rezultat pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie sporej ilości zmian, co na ich nieszczęście, miało wpływ na pogorszenie jakości gry. W 74 minucie gry, po błędzie prawego obrońcy „Czerwono-Czarnych”, bramkę dla Olszynki zdobył Dawid Słomski, jednak to było wszystko, na co tego dnia było stać „Koniczynki”.

Piłkarze z Rzepiennika wygrali derbowe spotkanie 4:2, czym wprawili w ogromną radość ponad 450 kibiców, którzy tego dnia zjawili się na stadionie. Należy dodać, że na mecz dotarła również duża grupa sympatyków Olszynki, którzy wraz z fanami gospodarzy stworzyli niesamowitą atmosferę na trybunach.

Klub z Rzepiennika zadbał również o odpowiednią otoczkę związaną z inauguracją rozgrywek A-klasy. Przed spotkaniem z rąk prezesa Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Jurkiewicza, piłkarze gospodarzy odebrali puchar za awans do rozgrywek A-klasy. Nie zabrakło również głośnej muzyki, gier i zabaw piłkarskich przygotowanych przez współpracującą z klubem Akademię Piłkarską English Football, a także pizzy z Katowic z Pizzerii Czaplomania.

W 2. kolejce rozgrywek A-klasy piłkarzy z Rzepiennika czeka mecz wyjazdowy w Koszycach Wielkich. Piłkarze z Ołpin podejmą u siebie KS Ryglice.

KS Rzepiennik Strzyżewski – LKS Olszynka Ołpiny 4:2 (3:1)

Gole: 37’ Mateusz Nowak, 44’ Mateusz Ryndak, 45+1’ Łukasz Gierałt, 59’ Łukasz Gierałt’ – 35’ (k) Paweł Wójcik, 74’ Dawid Słomski