Deszczowe Dożynki Gminy Ciężkowice

25 sierpnia 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Ulewny deszcz nie przeszkodził mieszkańcom gminy Ciężkowice w dożynkowym świętowaniu. 20 sierpnia rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Całość uroczystości odbyła się w letnim amfiteatrze. Zaczęły się mszą świętą dziękczynną pod przewodnictwem proboszcza parafii Ciężkowice – ks. Jana Zająca. W swoim kazaniu proboszcz parafii Zborowice ks. Andrzej Berdzik mówił o roli pracy w życiu oraz Boga w pracy i codzienności. Pod koniec mszy poświęcono wieńce dożynkowe.

Po kilkunastu minutach przerwy odbyła się część obrzędowo-artystyczna. Dożynki uświetniły swoją obecnością władze lokalne na czele z burmistrzem Ciężkowic Zbigniewem Jurkiewiczem. Byli też goście, a wśród nich m.in. wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, prezes wojewódzkiego zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzej Kosiniak-Kamysz i wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński. W swoich przemówieniach życzyli oni rolnikom, by ich praca była należycie doceniana. 

W tym roku rolę gospodarza pełniły Zborowice. Właśnie tam mieszkają starostowie dożynek – Agnieszka i Krzysztof Wróblowie. To oni przekazali burmistrzowi Ciężkowic dożynkowy chleb, który został podzielony i rozdany zebranym. Następnie zaprezentowano i wręczono wieńce dożynkowe. Uroczystości uświetniła kapela „Pogórzanie” z Jastrzębi. Odbył się też występ „The Piters Band”. Całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Akord”.

Lista sponsorów Dożynek Gminnych 2017

Tekst: Marcin Knapik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl