Diamentowe Kobyłki w Jastrzębi rozdane!

24 stycznia 2019
Publikacja: CKiP

20 stycznia w Domu Kultury w Jastrzębi odbył się II Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych ” O DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ “. Organizatorami Przeglądu byli: Małopolskie Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Dom Kultury w Jastrzębi oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Jastrzębi.

Patronatem honorowym imprezę objął Burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz.

Prezentacje konkursowe oceniała Komisja artystyczna w składzie:
1. Urszula GIEROŃ – etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie;
2. Jadwiga ADAMCZYK – muzyk – folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu;
3. Beata ROMPAŁA – folklorysta (sekretarz Komisji) – MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Na scenie Domu Kultury w Jastrzębi wystąpiło dziewięć grup kolędniczych, w tym: 2 grupy dziecięce, 2 grupy młodzieżowe i 5 grup dorosłych, które reprezentowały powiaty: gorlicki, nowosądecki i tarnowski.

W kategorii grup dziecięcych nie przyznano nagrody głównej statuetki DIAMENTOWEJ KOBYŁKI a dwa równorzędne I miejsca oraz statuetki ZŁOTE KOBYŁKI i nagrody finansowe przyznano: Grupie kolędniczej “Z gwiazdą “(Zesp. Reg. Mali Lipniczanie) z Lipnicy Wielkiej oraz Grupie kolędniczej “Z kobyłką” z Jastrzębi.

W kategorii grup młodzieżowych nie przyznano NAGRODY GŁÓWNEJ statuetki DIAMENTOWEJ KOBYŁKI a dwa równorzędne II miejsca i statuetki “SREBRNE KOBYŁKI “oraz nagrody finansowe przyznano Grupie kolędniczej “Herody” (Lubeckie Szkuty) z Lubczy oraz Grupie kolędniczej “Z gwiazdą” z Lipnicy Wielkiej.

Do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych 22.PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu, Komisja zakwalifikowała; Dziecięcą grupę kolędniczą “Z gwiazdą “(Zesp. Reg. Mali Lipniczanie) z Lipnicy Wielkiej oraz Dziecięcą grupę kolędniczą „Z kobyłką” z Jastrzębi.

W kategorii dorosłych grup kolędniczych nagrodę główną statuetkę DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ oraz nagrodę finansową przyznano Grupie kolędniczej” Herody” z Kobylanki. Dwa równorzędne I miejsca – statuetki ZŁOTE KOBYŁKI oraz nagrody finansowe
przyznano: Grupie kolędniczej “Herody” z Lubczy oraz Grupie Kolędniczej “Herody” z Zalasowej. Dwa równorzędne II miejsca – statuetki SREBRNE KOBYŁKI oraz nagrody finansowe przyznano Grupie kolędniczej” Droby” z Lipnicy Wielkiej oraz Grupie kolędniczej “Herody” z Szalowej.

Do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych 47. GÓRALSKIEGO KARNAWAŁU w Bukowinie Tatrzańskiej, Komisja zakwalifikowała; “HERODY” z Kobylanki, “HERODY” z Zalasowej, “HERODY” z Szalowej i “DROBY” z Lipnicy Wielkiej.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl