“Dla Ciebie Polsko. W stulecie czynu legionowego” – wystawa IPN oddział Kraków w ZSOiZ Ciężkowice

16 października 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach do obejrzenia wystawy udostępnionej przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie. Wystawa ta wpisuje się w długofalowe przygotowanie społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach w obchody 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest pierwszą z wielu wystaw, które chcemy zaprezentować i udostępnić mieszkańcom Pogórza Ciężkowickiego.

Wystawa w sposób przystępny, za pomocą narracji merytorycznej, zdjęć i materiałów archiwalnych prezentuje trudne i skomplikowane losy Polskich legionów w latach I wojny światowej, od czasu wymarszu z krakowskich Oleandrów w sierpniu 1914 r. do chwili odzyskania niepodległości, prezentuje wystawa „Dla Ciebie Polsko. W stulecie czynu legionowego”. Ekspozycja  opowiada  nie tylko o wymiarze militarnym działań legionistów, ale także o  zawiłych okolicznościach politycznych, w których wypadło szukać drogi do niepodległości. W układzie chronologicznym przedstawione są najważniejsze działania wojenne, jak i sylwetki dowódców i żołnierzy legionowych.

Zapraszamy do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach – ul. Łuczkiewiczów 12, Ciężkowice – uczniów szkół podstawowych, podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, szkół średnich wraz z opiekunami, społeczność Ciężkowic oraz całego Pogórza Ciężkowickiego. Wystawa będzie dostępna do 22 października 2017 roku.

Źródło: ZSOiZ Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl