Długi majowy weekend na drogach powiatu tarnowskiego

07 maja 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Bardzo bezpieczny okres tegorocznej „majówki”, który w tym roku dla przedsiębiorczych trwał dziewięć dni. Na drogach garnizonu tarnowskiego nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, niestety zarejestrowano 64 kolizje, zatrzymano 29 nietrzeźwych użytkowników dróg oraz odebrano 9 praw jazdy.

Długi weekend nie napawał optymizmem, chłodno i ciągłe opady deszczu powodowały, że większość z nas nie skorzystała z zaplanowanych wyjazdów czy „majówkowych” grillów. Majowy wypoczynek to jednak czas wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. Piłkarskie „derby” regionu, wizyta najważniejszych osób w państwie, „Karpacki Wyścig Kurierów” to tylko niektóre wydarzenia, z jakim zmierzyli się tarnowscy stróże prawa. Wszystkie te wydarzenia zostały prawidłowo zabezpieczone i nie doszło na nich do żadnych wydarzeń o charakterze nadzwyczajnym. Co najważniejsze na drogach regionu, pomimo złej pogody, nie doszło do żadnego wypadku.

Niestety w dalszym ciągu odnotowujemy nietrzeźwych za kierownicą. Tylko w długi weekend trwający 6 dni policjanci zatrzymali 29 nietrzeźwych użytkowników dróg, 9 kierowców straciło uprawnienia, z czego 6 za przekroczenie prędkości, a trzech za prowadzenie na „podwójnym gazie”.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (9-dniowy) tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne, było 53 kolizje, zatrzymano 27 nietrzeźwych kierowców.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
MSERWIS v2
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl