Dni pamięci o polskości Kresów w Powiecie Tarnowskim

16 czerwca 2015
Publikacja: Piotr Rutka

przeglad_kresowyZ inicjatywy Wicestarosty Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego organizowany jest I Międzypowiatowy Przegląd Pieśni Kresowej. Odbędzie się on 19 czerwca w Gromniku. Natomiast w dniu poprzedzającym Przegląd wystawiony zostanie spektakl „Ballada o Wołyniu” Teatru Nie Teraz.

18 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku Teatr Nie Teraz wystawi spektakl „Ballada o Wołyniu”, jako swoiste preludium do I Międzypowiatowego Przeglądu Pieśni Kresowej.

W piątek 19 czerwca od godziny 9.00 do 14.30 będą odbywały się przesłuchania konkursowe. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, którego wystąpienie zostało zaplanowane na godzinę 13.00.

Z kolei o 14.30 w amfiteatrze letnim rozpocznie się koncert barda Lecha Makowieckiego wraz z zespołem.

W I Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni Kresowej uczestniczą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego oraz ościennych powiatów.

To już dwa lata od chwili gdy w Gromniku odsłonięty został monument poświęcony ofiarom Rzezi Wołyńskiej. Pragniemy, aby z tym miejscem wiązały się inicjatywy kulturalne i edukacyjne, utrwalające w świadomości polskiego społeczeństwa pamięć o polskości Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Stąd właśnie Gromnik i Międzypowiatowy Przegląd Pieśni Kresowej – mówi Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespół Szkół w Gromniku oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. Przeglądowi patronuje Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
MSERWIS v2
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl