Dożynki Gminne w Gromniku

17 sierpnia 2018
Publikacja: Aneta Adamczyk

15 sierpnia w Amfiteatrze letnim w Gromniku odbyły się Dożynki gminy Gromnik. Ten szczególny dzień w kalendarzu każdego rolnika rozpoczęła uroczysta polowa msza świeta, podczas której ksiądz Andrzej Mirek  apelował o szacunek do chleba i ludzkiej pracy.

Druga część Dożynek rozpoczęła się od przekazania na ręce wójta gminy Gromnik chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna, którym zostali poczęstowani wszyscy zebrani w amfiteatrze. Podczas tak ważnego wydarzenia głos zabrali zaproszeni goście: wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, wicewojewoda województwa małopolskiego Józef Gawron, poseł na sejm Michał Wojtkiewicz, przewodniczący klubu poselskiego PSL-UED Władysław Kosiniak-Kamysz, wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński, którzy w przemówieniach podkreślali duże znaczenie rolnictwa we współczesnej gospodarce, dziękowali za trud i poświecenie rolników, a także przypominali o ważnej rocznicy cudu nad Wisłą. 

Tradycyjnie na dożynkach prezentowały się wieńce dożynkowe wykonane przez poszczególne sołectwa, a w tym roku także przez Klub Seniora z Gromnika. Wieńce ośpiewywał zespół Siemiechowianie, który dał również wspaniały występ taneczny.Folkowe brzmienia przełamał zespół Rompey, który bawił publiczność w rytmie disco polo. Gwiazdą wieczoru była Kapela Górole. 

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl