Zbigniew Karciński

  Dożynki Gminne w Gromniku

  17 sierpnia 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  15 sierpnia w Amfiteatrze letnim w Gromniku odbyły się Dożynki gminy Gromnik. Ten szczególny dzień w kalendarzu każdego rolnika rozpoczęła uroczysta polowa msza świeta, podczas której ksiądz Andrzej Mirek  apelował o szacunek do chleba i ludzkiej pracy.

  Druga część Dożynek rozpoczęła się od przekazania na ręce wójta gminy Gromnik chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna, którym zostali poczęstowani wszyscy zebrani w amfiteatrze. Podczas tak ważnego wydarzenia głos zabrali zaproszeni goście: wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, wicewojewoda województwa małopolskiego Józef Gawron, poseł na sejm Michał Wojtkiewicz, przewodniczący klubu poselskiego PSL-UED Władysław Kosiniak-Kamysz, wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński, którzy w przemówieniach podkreślali duże znaczenie rolnictwa we współczesnej gospodarce, dziękowali za trud i poświecenie rolników, a także przypominali o ważnej rocznicy cudu nad Wisłą. 

  Tradycyjnie na dożynkach prezentowały się wieńce dożynkowe wykonane przez poszczególne sołectwa, a w tym roku także przez Klub Seniora z Gromnika. Wieńce ośpiewywał zespół Siemiechowianie, który dał również wspaniały występ taneczny.Folkowe brzmienia przełamał zespół Rompey, który bawił publiczność w rytmie disco polo. Gwiazdą wieczoru była Kapela Górole. 

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl