Dwa pożary w poniedziałek

27 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Poniedziałek 27 lutego był pracowity dla strażaków z OSP KSRG Ciężkowice. W przeciągu dwóch godzin interweniowali oni przy dwóch pożarach.

Do pierwszego z nich otrzymali nakaz wyjazdu po godzinie 11.00. W jednym z domów na ulicy Spacerowej w Ciężkowicach doszło do pożaru sadzy w kominie. Do tego zdarzenia wyjechał również zastęp JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Strażacy po rozpoznaniu panującej sytuacji przystąpili do działań. Przy użyciu gaśnic proszkowych pożar został ugaszony. Komin został wyczyszczony z pozostałości po pożarze. Niestety uległ on pęknięciu, dlatego też ratownicy byli zmuszeni do jego częściowej rozbiórki. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną a pomieszczenia dokładnie przewietrzone. Działania strażaków na miejscu trwały ponad godzinę.

Natomiast po godzinie 13.00 do SKKM PSP w Tarnowie wpłynęło groźne zgłoszenie o pożarze lasu w Kąśnej Górnej. Nakaz wyjazdu do tego pożaru otrzymali strażacy z OSP KSRG Ciężkowice, OSP Jastrzębia oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Pierwsi na miejsce przybyli druhowie z Jastrzębi, którzy przystąpili go akcji gaśniczej. Płomienie udało się ugasić i sytuacja została opanowana. Spaleniu uległa ściółka leśna. Spłonęło również jedno drzewo. Pogorzelisko zostało obficie przelane wodą, aby zapobiec ponownemu zapłonowi. Po ponad godzinie strażacy zakończyli działania i wrócili do swoich strażnic.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl