Dwudniowe Święto Plonów w Gromniku – Dzień pierwszy

29 sierpnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Dnia 26 sierpnia 2017 roku w Gromniku odbyły się gminne dożynki, które jak co roku przyciągały liczną grupę mieszkańców oraz gości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Gromniku podczas której rolnicy dziękowali Bogu za tegoroczne plony.

Po zakończeniu Mszy, grupy wieńcowe oraz wszyscy goście przeszli do amfiteatru letniego gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości dożynkowych. Zebranych gości przywitali: wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz oraz wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński. W trakcie krótkiego przemówienia podziękowali oni rolnikom za całoroczną ciężką pracę.

Po przemówieniach odbył się przegląd wieńców dożynkowych oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec. Zwyciężyło Sołectwo Golanka uzyskując tym samym możliwość reprezentowania Gminy Gromnik na dożynkach powiatowych.

Kolejno rozpoczął się blok muzyczny. Jako pierwszy wystąpił młody, ale jakże utalentowany zespół roc’k-owy z Tarnowa THE SEEDS, po którym publiczność z zaciekawieniem słuchała obcojęzycznych piosenek w wykonaniu francuskiego duetu GARY&NICOLAS.

O godzinie 20:00 nadeszła pora najbardziej wyczekiwana przez publiczność. Na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, zespół PIERSI, który poprzez swą miłość do muzyki oraz niesamowite poczucie humoru rozbawił zebraną publiczność. Dożynki gminne uwieńczyła zabawa taneczna z zespołem AKORD.

Niebawem opublikujemy materiał z drugiego dnia dożynek. Wtedy też pojawi się reportaż filmowy. Zachęcamy do ciągłego śledzenia naszego serwisu.

Tekst: Anna Wojtanowska
Zdjęcia: Justyna Ornat, Marcin Knapik. Piotr Rutka

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl