Działania Policji ruchu drogowego „BUS” i „TRUCK”

23 lutego 2019
Publikacja: Piotr Rutka

W trosce o bezpieczeństwo na drogach, we wtorek 19 lutego 2019 r. małopolska Policja ruchu drogowego na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.

Podczas działań policjanci skontrolowali 2214 pojazdów, w tym 166 busów i autobusów oraz 1228 samochodów ciężarowych. Ujawniono 1703 naruszenia, w tym 422  związane ze złym stanem technicznym kontrolowanych w czasie akcji pojazdów, a w 34 przypadkach nie dopuszczono do dalszej jazdy.

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów – czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców.

Podczas każdej kontroli badano stan trzeźwości kierującego.

W trakcie działań ujawniono 10 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu oraz 1 kierującego pojazdem ciężarowym pod działaniem narkotyków.

Źródło: KPP Gorlice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl