Dzięki dotacji z MSWiA zmodernizowano osiem dróg w gminie Ciężkowice

20 stycznia 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Ponad 6.5 kilometra jezdni gminnych (w gminie Ciężkowice), zostało wyremontowanych w poprzednim roku, dzięki wsparciu ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – W ramach trzech transz, przekazaliśmy samorządowi gminnemu 1.150 miliona złotych.

Muszę przyznać, że Urząd Miejski w Ciężkowicach bardzo sprawnie zrealizował inwestycje, wykorzystał środki i szybko je rozliczył – mówił podczas spotkania z przedstawicielami samorządu, mieszkańcami gminy, wicewojewoda małopolski, Józef Gawron.

Pierwsza transza została przekazana gminie w marcu 2016 roku. Z tej puli udało się wyremontować dwie drogi zniszczone podczas powodzi w latach poprzednich. Mowa o jezdni w Falkowej i Bruśniku. Latem, samorządowi przekazano kolejna transzę środków: tym razem pozwoliło to na remont drogi gminnej w Tursku. – Ostatnia pulę pieniędzy otrzymaliśmy w listopadzie 2016 roku. Prace udało się bardzo sprawnie zrealizować, na pewno w sukurs przyszła nam łagodna jesień. Przed Bożym Narodzeniem wszystkie inwestycje drogowe zostały zakończone. Jesienią udało się wyremontować pięć jezdni – wylicza burmistrz Ciężkowic, Zbigniew Jurkiewicz. Mowa o drodze Kąśna Górna (na Łąki), jezdni w Jastrzębi, od Domu Kultury w kierunku Kipsznej, drodze w Jastrzębi od kaplicy w kierunku Budzynia oraz dwóch jezdniach w miejscowości Siekierczyna. W sumie nowa nawierzchnia asfaltowa ma ponad 6.5 kilometra. – Zakres prac obejmował nie tylko nową nakładkę bitumiczną, ale także remont przepustów, wykonanie nowych fos przy drogach, uzupełnienie ubytków w jezdni, nadbudowę poboczy – podkreśla skarbnik gminy Ciężkowice, a zarazem radny sejmiku małopolskiego, Wojciech Skruch.

W imieniu samorządu gminnego podziękowania wojewodzie i rządowi złożyli burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, skarbnik gminy Wojciech Skruch oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach, Zdzisław Szczerba. Nie zabrakło także przedstawicieli tych miejscowości, w których realizowano inwestycje: sołtysa Kąśnej Górnej, Marii Gucwy, sołtysa Jastrzębiej, Jadwigi Haraf. Byli także radni miejscy: Zbigniew Jurkiewicz, Leszek Gajczowski oraz Izabela Malinowska i Romuald Haraf. Wicewojewoda Józef Gawron był pod wrażeniem sprawnego przeprowadzenia prac remontowych. Deklarował, że będzie nadal wspierał zabiegi samorządu gminnego w zdobyciu środków na remonty dróg. – Teren podgórski, w którym leży gmina Ciężkowice, jest bardziej narażany na zniemczenia podczas intensywnych opadów, na pewno utrzymanie letnie, a przede wszystkim zimowe jezdni, kosztuje więcej niż na równinach – mówił wicewojewoda Józef Gawron.

Autor: (mir)

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl