Erasmus+ w ZSOIZ w Gromniku

23 września 2020
Publikacja: Paweł Hołda

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku rozpoczęła realizację kolejnego projektu w ramach program Erasmus+ , tym razem w sektorze Edukacja szkolna – Akcja 2 Współpraca szkół.

Celem projektu pt. „Developing InterculturallyCompetentStudents as a Way of OvercomingCulturalConflicts”, który realizowany jest wraz z młodzieżą ze szkół w Portugalii, Grecji, Hiszpanii oraz Turcji jest promowanie kultury własnego kraju, jak również zdobycie wiedzy o innych krajach podczas wymiany młodzieży z krajami partnerskimi oraz promowanie otwartości poprzez dawanie przykładu oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej.

Krajem koordynującym projekt jest Portugalia.Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 30 września 2022, ale ze względu na sytuację związaną z COVID-19 może ulec wydłużeniu. Projekt jest w 100 % finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Udział w projekcie będzie dla społeczności szkolnej kolejnym ciekawym doświadczeniem i wyposaży młodzież w kompetencje niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie pełnym różnorodności. Zdobyta w projekcie wiedza pozwoli lepiej zrozumieć inne kultury i w razie potrzeby umiejętnie rozwiązywać pojawiające się konflikty.

Źródło: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl