„Europa w naszej szkole” – Europejski Dzień Języków w ZSOiZ w Gromniku

15 października 2018
Publikacja: Paweł Hołda

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, dn. 2.października nasza szkoła zamieniła się w wielokulturową społeczność. A wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy tego dnia wcielili się w mieszkańców różnych krajów europejskich.

Bez potrzeby opuszczania murów szkoły, mieliśmy możliwość: przywitać się z rodziną królewską, „przeniknąć” tajemnym przejściem 9 i 3/4 do krainy Harrego Pottera – Hogwartu, zjeść posiłek w romantycznej włoskiej restauracji, przenieść się do Niemiec – kolebki baśni braci Grimm, spotkać starożytnych Greków, usiąść na ławeczce zakochanych pod wieżą Eiffla oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o Hiszpanii.

Oprócz wspaniałych dekoracji sal lekcyjnych oraz równie pięknych strojów uczniowskich, przygotowany został iście europejski poczęstunek. Wśród wielu smakołyków na uznanie zasługują: Kartoffelsalat z Niemiec, Gazpacho z Hiszpanii, włoskie spaghetti, greckie tzatziki, jabłecznik po angielsku oraz francuskie bagietki.

„Europa w naszej szkole” to podsumowanie działań Europejskiego Tygodnia Języków.

Wcześniej odbyły się 2 warsztaty językowe dla uczniów naszej szkoły. Pierwszym z nich była lekcja języka tureckiego przeprowadzona przez Yunus Emre Enstitüsü w Warszawie. Drugim lekcja kultury Rumunii i języka rumuńskiego prowadzone przez Rumuński Instytut Kultury. Warsztaty to nowe doświadczenie dla naszych uczniów, a zarazem nowy zasób słów.

Źródło: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl