Fałszywy alarm w jednej z galerii handlowych w Tarnowie

05 maja 2020
Publikacja: m@c

Fałszywy alarm przyczyną wcześniejszego zamknięcia jednej z galerii w Tarnowie. Sprawdzenia pirotechniczne przeprowadzone przez policjantów nie potwierdziło żadnego niebezpieczeństwa.

Wczoraj w godzinach wieczornych, w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych, na skrzynkę pocztowa administracji jednej z nich wpłynęła informacja o podłożonym ładunku wybuchowym. Administrator budynku powiadomił służby ratunkowe, które niemalże natychmiast zjawiły się przed obiektem handlowym. Podjął on również decyzję o tym, aby wszyscy klienci oraz pracownicy opuścili obiekty galerii handlowej. W chwili podejmowania decyzji w galerii było ponad 1000 osób. Sprawdzenie pod kątem pirotechnicznym potwierdziło, że był to jedynie fałszywy alarm. Policjanci zakończyli swoje działania po godzinie 21.

Wywołanie poczucia zagrożenia o życie i zdrowie wielu osób lub zniszczenia mienia w wielkich rozmiarach zawarte jest w artykule 224a kk. Obecnie trwają czynności prowadzone przez Komendę Miejska Policji w Tarnowie ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8lat.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl