Festiwal Viva Polonia!

08 października 2019
Publikacja: m@c

Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc
3-10 listopada 2019
Sala Koncertowa Stodoła
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

Od 3 do 10 listopada trwać będzie trzecia odsłona Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Festiwal, któremu przyświeca idea promocji kultury polskiej oraz tradycji wolnościowych jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie na wydarzenia o takim właśnie charakterze.

Podczas tegorocznej edycji w sposób szczególny Centrum Paderewskiego uczcić chce postać znakomitego kompozytora Stanisława Moniuszki, którego 200. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. Moniuszko tworzył dzieła o tematyce narodowej, wplatając w utwory elementy ludowe.  Bezsprzecznie można go uznać za wzór patriotyzmu.

Postaci kompozytora poświęcony będzie spektakl teatralny – lekcje patriotyczne dla dzieci i młodzieży noszące tytuł „Moniuszko. Polskość jak z nut” w wykonaniu Koła Teatralnego „Improwizacja”, działającego przy ZSOiZ w Gromniku. Również finałowy koncert Festiwalu ma na celu uhonorowanie kompozytora. W Sali Koncertowej Stodole zabrzmi „Halka” – uważana za pierwszą opera narodowa w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Wystąpią: Agnieszka Kuk – Halka, Monika Korybalska – Zofia, Tomasz Kuk – Jontek, Adam Szerszeń – Janusz, Wołodymyr Pańkiw – Stolnik oraz Orkiestra Opery Krakowskiej – kierownictwo muzyczne Tomasz Tokarczyk. Festiwal zainauguruje koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu w repertuarze najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

Bilety na koncerty festiwalowe w cenie 30 zł w sprzedaży od 4 października online lub stacjonarnie w Dworku Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Autokar do Kąśnej w dniach koncertowych wyjedzie tradycyjnie o 16.30 sprzed tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc autokarowych (14 600 00 16). Cena przejazdu to 10 zł.

 

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl