Festyn Rodzinny w Sędziszowej

04 czerwca 2017
Publikacja: Paweł Hołda

28 maja 2017r. w Sędziszowej odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Rektorat przy kościele pw. Św. Mikołaja w Siedliskach, organizacje działające na terenie Sołectwa oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Piękna pogoda i bogaty program artystyczny festynu przyciągnęły do Sędziszowej mnóstwo gości.

Organizatorzy przygotowali dla publiczności sporą dawkę atrakcji. Na scenie swoje talenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Strażacy z miejscowej jednostki OSP dali popis umiejętności w akcji „Strażacy-Dzieciom”, a w pewnym momencie na scenie zawitał taniec breakdance. Wszystko to sprawiło, że klimat rodzinnego spotkania był bardzo radosny i sprzyjał integracji mieszkańców.

Podczas imprezy na scenie pojawił się Sołtys wsi Stanisław Tabiś z pamiątkowym obrazem kościoła pw. Św. Mikołaja w Siedliskach. Sołtys przekazał go burmistrzowi Wacławowi Ligęzie jako symboliczne podziękowanie za zaangażowanie i pomoc w odrestaurowaniu zabytkowego kościoła.

W czasie festynu można było zakupić symboliczny kamyczek na odbudowę muru wokół Kościoła pw. Świętego Mikołaja w Siedliskach. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na renowację muru wokół XV-wiecznej świątyni.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl